به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان ظهر امروز در دیدار با استاندار کردستان گفت: در سال گذشته براساس آمار رسمی موجود ۲۵۰ هزار مخاطب در پردیس سینمایی بهمن سنندج و ۷۰ هزار مخاطب در سینما آزادی بیجار از فیلم های درحال اکران سینما بازدید کرده اند که از این نظر در کشور جزء استان های اول محسوب می شویم.

رئیس حوزه هنری استان کردستان، پردیس سینمایی بهمن سنندج را یک مکان بسیار ارزنده فرهنگی در استان عنوان کرد و گفت: هم اکنون این پردیس به پاتوق اصلی فرهنگی و هنری استان تبدیل شده و بسیاری از رویداد های فرهنگی و هنری در مکان های تعریف شده آن اتفاق می افتد.

خبر جدید  نقش مدیران فرهنگی در تبیین رهنمودهای رهبری مهم و کلیدی است

مرادی افزود: گالری استاندارد، کتابخانه تخصصی هنر، استودیو چند منظوره صدا وتصویر، سالن های مختلف، کلاس های آموزشی، کافه هنر، سالن اندیشه در این مکان روزانه میزبان جمع کثیری از شهروندان سنندجی و استان است.

او با اشاره به اینکه کار باید به کاردان سپرده شود گفت: یک فیلمساز با مشقت فراوان و صرف هزینه های هنگفت و مایه گذاشتن از بسیاری از دارایی های خود فیلمی را می سازد تا پیامی را به مخاطب ارائه نماید و با این همه مشکلات جفاست که فیلم این فیلمساز در مکانی کاملا غیر استاندارد به مخاطبین که برای دیدن آن هزینه می کنند، پخش گردد و در واقع این امر توهین به شعور مخاطب و فیلمسازان است.

خبر جدید  20 هزار جلد کتاب کوردی و اهل سنت در کتابخانه های عمومی کردستان توزیع شد

او موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز را یک موسسه حرفه ای در ساخت و نگهداری سینما ها معرفی کرد و گفت: این اطمینان را می دهیم که به زودی در سقز و دیگر شهرهای استان با تلاش این دوستان سالن های سینمایی مناسب و استاندارد آغاز به کار خواهد کرد.

خبر جدید  مظفر یکتایار سرپرست هیات همگانی استان کردستان شد

مرادی افزود: امیدوارم بتوانیم با حمایت مسئولین استان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در توسعه زیر ساخت های فرهنگی و افزایش سرانه سینما و صندلی سینما در استان اقدام کنند.