به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ بهمن مرادنیا ظهر امروز درجلسه شورای اداری شهرستان سروآباد با بیان این مطلب اظهارداشت: هشت هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی مناطق حفاظت شده اورامانات به کشاورزان این منطقه واگذار شد تا زمینه ای برای توسعه کشاورزی باشد.

وی افزود: توجه به بخش دامپروری این منطقه ضروری است و باید با سرمایه گذاری های قابل قبول، زمینه توسعه این بخش و به تبع آن ایجاد اشتغال و درآمدزایی را فراهم کرد.

خبر جدید  جوانان برتر پنج استان غرب کشور معرفی شدند

مرادنیا تصریح کرد: ۱۹میلیون مترمکعب آب برای توسعه باغات و کشاورزی سروآباد تخصیص یافته است.

استاندار کردستان همچنین در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه سروآباد شهرستانی محروم نیست، اظهار داشت: خاک زرخیز، مردمان سختکوش و آب فراوان، ظرفیتی بسیار مناسب برای رونق منطقه است و کارهای خوبی هم برای توسعه این شهرستان انجام شده است.

خبر جدید  بیش از پنج هزار چک در تیرماه سال جاری در کردستان برگشت خورد

مرادنیا به سکونت جمعیت ۸۲ درصدی این شهرستان در روستاها اشاره کرد و گفت: با کمک های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی می توان زمینه را برای توسعه هر چه بیشتر این شهرستان فراهم کرد، ضمن اینکه وجود ۲۳ کیلومتر مرز مشترک با عراق نیز فرصت مناسبی برای رونق منطقه است.

خبر جدید  توسعه مراکز دانشگاهی استان کردستان جزو سیاست های موکد وزارت علوم است

وی در پایان خواستار کمک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای توسعه بخش کشاورزی سروآباد از طریق ارتباط با شمال عراق و ظرفیت مرز شد.