به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ جلال قلعه شاخانی در جمع عوامل برگزاری سی و هفتمین جشنواره فجر کردستان اظهار کرد: همزمان با آغاز اکران فیلم های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سینما فروردین سنندج ۱۶ فیلم شامل ۱۱ فیلم در بخش سودای سیمرغ و ۵ فیلم در بخش سیمرغ پروانه ها به روی پرده رفت.

وی با اشاره به استقبال مردمی از اکران فیلم های این دوره از جشنواره فجر در استان عنوان کرد: فیلم های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۸ بهمن و در ۳۲ سانس برای علاقه مندان به هنر سینما اکران شد که با استقبال خوب مردمی همراه بود.

خبر جدید  روحانیون می توانند یار دولت در حل مشکلات باشند

قلعه شاخانی با بیان اینکه به صورت میانگین روزانه هزار و ۶۰۰ نفر به تماشای فیلم های این دوره از جشنواره نشستند، ادامه داد: ۱۰ هزار و ۱۰۰ نفر از اکران فیلم های سی و هفتمین جشنواره فجر کردستان دیدن کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اذعان کرد: در طول هفت روز اکران فیلم های بخش سودای سیمرغ بالغ بر ۸ هزار نفر و پنج روز اکران فیلم های بخش سیمرغ پروانه ها، ۲ هزار کودک و نوجوان فیلم های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر کردستان را نظاره گر بودند.

خبر جدید  بیش از ۴۰ عنوان برنامه سالگرد ارتحال امام(ره) در کردستان برگزار می شود

وی به عناوین این فیلم ها اشاره کرد و افزود: فیلمهای «آشفتگی»، «دیدن این فیلم جرم است»، «پالتو شتری»، «درخونگاه» ، «تیغ و ترمه»، «قسم»، «سرخ پوست»، «خون خدا»، «بیست و سه نفر»، «ناگهان درخت» و «حمال طلا» در این دوره از جشنواره فیلم فجر در سنندج به روی پرده سینما رفت.

وی در خصوص فیلم های بخش سیمرغ پروانه ها نیز گفت: اکران سیمرغ پروانه ها در راستای برنامههای حمایتی سازمان سینمایی از سینمای کودک و نوجوان برای دومین سال اجرا شد که در این دوره فیلم های «لکنت»، «پاستاریونی» و «ضربه فنی» و انیمیشن های «بنیامین» و «آخرین داستان» برای کودکان و نوجوانان اکران شد.

خبر جدید  طرح مشاغل خانگی مانعی برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرهاست

قلعه شاخانی با بیان اینکه فیلم های های این دوره از جشنواره فجر هم از لحاظ محتوایی و هم فُرمی نسبت به دوره های گذشته ارتقا پیدا کرده بود، خاطر نشان کرد: نظرسنجی که از مخاطبان فیلم هایی که تاکنون اکران شده نشان می دهد امسال نسبت به سال گذشته رضایت بهتری از کیفیت صدا و تصویر فیلم ها و در کل اکران آنها دارند.