به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ شهرام ملکی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در سنندج گفت: امسال بارندگی های مناسبی در سطح استان داشتیم که این امر سبب افزایش پوشش گیاهی استان شد و در نتیجه اندیشیدن تدابیر لازم برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی اجتناب ناپذیر است.

خبر جدید  بازدید وزیر راه و شهرسازی از طرح‌های زیرساختی کردستان

وی با بیان اینکه مجموعه وظایف در حوزه مدیریت بحران به استانها محول شده است، افزود: برگزاری این جلسات در شهرستان ها نیز لازم است و انتظار داریم جلسات شهرستان ها نیز بصورت منظم برگزار شود.

ملکی به ضرورت مدیریت واحد در عرصه منابع ملی و ساماندهی اقدامات در خارج از حوزه شهرها اشاره کرد و افزود: طی سنوات گذشته شاهد آتش سوزی هایی در عرصه های ملی بوده ایم که با هماهنگی های موجود مدیریت شده است و در این راه نیز حضور نیروهای مردمی بسیار تاثیرگذار بوده است.

خبر جدید  علت اپیدمی اسهال و استفراغ در کردستان

معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد: بر اساس قانون مدیریت بحران کشور، شورای برنامه ریزی باید پنج درصد اعتبارات استانی را به مدیریت بحران اختصاص دهد.

ملکی اظهار داشت: اولین موضوع مدیریت بحران به پیشگیری اختصاص دارد و امیدواریم با تخصیص اعتبارات با تهیە تجهیزات شاهد آتش سوزی در سطح استان نباشیم.

خبر جدید  هزینه جابه‌جایی دستگاه ایکس‌ری در مرز باشماق ‌۶۰ میلیارد ریال است