به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ حسین فیروزی در هشتاد و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان گفت: ۳۱ بانک و موسسه مالی در کردستان وجود دارند که از این تعداد ۲۰ بانک و موسسه در نه ماهه اول سالجاری تسهیلاتی به میزان سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بە بخش های مختلفی نظیر صنعت، معدن، خدمات، تجارت و سایر موارد پرداخت کرده اند.

خبر جدید  کردستان، میزبان رئیس جمهور / شتاب بخشی بر روند همه جانبه توسعه استان هدف سفر روحانی به کردستان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با یادآوری اینکه ظرفیت بانک های استان برای پرداخت تسهیلات گوناگون به متقاضیان بیش از رقم فعلی است گفت: باید تلاش کنیم پرداخت تسهیلات بانک ها به بخش های فعلی تا سه برابر افزایش پیدا کند.

فیروزی در ادامه سخنان خود ایجاد مشوق های لازم در ترغیب سرمایه گذاران برای فعالیت در کردستان را امری لازم ارزیابی کرد وگفت: توان رقابت کردستان برای سرمایه پذیری به نسبت استانهای توسعه یافته کشور کم است، بنابراین در صورت عدم ارائه مشوق های لازم در ایجاد واحدهای صنعتی جاذبه ای برای سرمایه گذاران نخواهیم داشت.

خبر جدید  منع صادرات گوشت به استان های مرکزی موجب افزایش قیمت آن در کشور خواهد شد

او اضافه کرد: تجربه در کردستان نشان داده است که ایجاد واحدهای صنعتی موفق نیازمند ارائه کمک های فنی و اعتباری است که وجود چند نمونه صنعتی نظیر لاستیک بارز، پتروشیمی کردستان و تراکتور سازی موید این مطلب است.

فیروزی با بیان اینکه مشکلات واحدهای تولیدی در کردستان زیاد است از مداخله در سطح خرد برای توسعه صنعت در استان سخن گفت و افزود: بانک ها منتظر مراجعه واحدهای تولیدی نباشند،بلکه خود باید به سمت واحدهای صنعتی بروند و برای رفع مشکلاتشان راهکارهای عملیاتی و درست ارائه دهند

خبر جدید  ساماندهی مرز باشماق نیازمند تلاشی فراتر از وظایف اداری است