به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح امروز در دیدار با رئیس حوزه هنری استان کردستان با تقدیر وتشکر از فعالیت های ارزنده حوزه هنری کردستان دراستان اظهار داشت: جامعه امروز به هنر مبتنی بر ارزش های انقلابی و اسلامی بسیار نیازمند است و تربیت هنرمندانی با این خصوصیت وظیفه اصلی و بسیار مهم حوزه هنری به عنوان یک نهاد انقلابی است.

وی با اشاره به وضعیت جهان قبل از انقلاب افزود: تا قبل از بروز و ظهور انقلاب اسلامی، دنیا در جنگی سرد بر سر مسایل مادی بود اما انقلاب اسلامی نوع مقابله و مبارزه جهانی را تغییر داد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه پیش از انقلاب، شرق و غرب در صدد تحمیل نگاه و سبک زندگی خود به دیگری بودند، افزود: انقلاب اسلامی این نوع نگاه را عوض کرد و افسرانی در حوزه تمدن اسلامی در خط مقدم آمدند که قلم بدست دارند و با زبان هنر آثار فاخری می آفرینند.

خبر جدید  آغاز طرح امداد و سلامت نوروزی در کُردستان

وی با اشاره به گزارش ارزنده رئیس حوزه هنری در خصوص تولیدات هنری علی الخصوص سینما گفت : ما شاهدیم در چند سال اخیر پر اقبال ترین اثار سینمایی ، آثاری بوده است که به موضوع مربوط به ارزش های انقلاب و دفاع مقدس پرداخته بوده است ؛ آثاری همچون آن" بیست و سه نفر" ، "وقتی که ماه کامل شد" که بسیاری از جوایز جشنواره بین المللی فیلم فجر را از آن خود کرد ، فیلم" شیار ۱۴۳" وفیلم "به وقت شام" که به زبان مشترکی برای همه ملت ها در معرفی گروه تکفیری داعش تبدیل شد.

آیت الله شاهرودی با تأکید بر لزوم توجه به هنرمندان انقلابی و متعهد تصریح کرد: هنر انقلاب به عنوان یک هنر متعالی و ارزشمند در صورت معرفی درست قابلیت های بالایی را در خود جایی داده و می تواند نه تنها در داخل کشور در سایر کشور های آزادی خواه و اسلامی به عنوان یک سبک هنری مورد استفاده قرار گیرد.

خبر جدید  برگزاری ۱۰۰ گفتمان دانش‌آموزی در سنندج

وی افزود: هنر انقلاب با توجه به ماهیتی که دارد از فطرت و ارزش های وجودی انسان نشأت می گیرد و وجه تمایز آن با دیگر هنرها در این اصل مهم است.

آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: باید این هنر و هفته ای که به نام آن نامگذاری شده را جدی بگیریم و به تبیین آن بپردازیم.

وی شهید آوینی را الگویی از یک انسان معتقد معرفی کرد که با زبان هنر توانست ارزش های دفاع مقدس را برای همه نسل ها بازگو کند.

آیت الله حسینی شاهرودی برنامه های ارزشمند حوزه هنری در این هفته را مثبت ارزیابی نمود و گفت : یکی از وجوه بارز این برنامه ها در کنار توجه به تولید محصول در بحث رسالت هنرمندان در کمک به همنوعان است که جای تقدیر و تشکر را دارد.

خبر جدید  سدگاوشان در آستانه سرریز شدن /پرهیز از توقف و تردد در نزدیکی رودخانه

وی کمک به سیل زدگان کشور از طریق مشارکت در حراج آثار هنری سیل مهربانی و اجرای موسیقی سنتی به نفع این عزیزان از کارهای بسیار خوبی است که باید در این برهه تداوم یابد

وی تجلیل از هنرمندان شاخص هنر انقلاب و برگزاری اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان را گام گذاشتن در راهی معرفی کرد که شهید آوینی آغازگر آن بود و اظهار داشت: باید همه ابعاد و مباحث هنر انقلاب اسلامی مطرح و تبادل نظر درباره آن شکل گیرد چرا که تعالی هر هنری در گرو بهره گیری از همه نظرات است.