به گزارش خبرگزاری برنا؛ بهمن مرادنیا در جلسه ستاد سفرهای نوروزی گفت: خدمات سفر در کشور بطور عادی انجام می شود اما جشن های نوروز متفاوت و زمینه ساز طرح کردستان به عنوان پایتخت نوروز کشور است.

وی با بیان اینکه جشنهای نوروزی سال جدید باید شاد باشد و رضایت مردم را جلب کند، افزود: زمان عید، وقت تغییر و تحول است و انتظار داریم فضای استان در ایام نوروز متفاوت و تغییرات اساسی داشته باشد.

خبر جدید  طبیعت زیبای روستای "کانی‌پری" در بانه

مرادنیا یادآور شد: امیدواریم جشن های نوروز امسال پرنشاط و با کمترین حاشیه برگزار شود و در این راستا از دستگاه های فرهنگی میخواهم که حضوری پررنگ داشته باشند.

وی بر ضرورت برنامه ریزی برای ماندگاری مسافران در استان نیز تاکید کرد و گفت: لازم است نهادهای متولی فرهنگی، تلاش خود را برای ارائه صنایع دستی و آثار هنرمندان استان به مسافران بکار گیرند و نمایشگاه های متنوع برگزار کنند.

خبر جدید  10 هزار نفر از اکران فیلم های سی و هفتمین جشنواره فجر کردستان دیدن کردند

استاندار کردستان به نقش تشکل های غیر دولتی برای برگزاری جشن های نوروز اشاره کرد و اظهار داشت: بخشی از برنامه های نوروزی توسط تشکلات غیر دولتی برگزار شود.

مرادنیا هدف از برگزاری جشن های نوروزی را جلب رضایت مردم اعلام کرد و افزود: مدیران و دستگاهها نباید از چیزی نگران باشند چرا که در این جشن ها اصلا مسایل سیاسی و قومی مطرح نیست و می خواهیم از فرصت جشن های نوروز به مردم احساس امنیت و رضایت بدهیم.

خبر جدید  جشنواره هه لپه رکی فرصتی برای معرفی ظرفیت های شهرستان بانه است