به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در حاشیه افتتاح هجدهمین نمایشگاه استانی علوم قرآنی در جمع خبرنگاران گفت: می طلبد با توجه به ظرفیت های قرآنی موجود در استان سنوات آینده این نمایشگاه با تحولات بیشتر و در مکانی وسیع تر بر پا شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: آثار هنری و محصولات فرهنگی و قرآنی ارزشمندی در این نمایشگاه عرضه شده وهر اقدامی که در راستای معرفی قرآن کریم انجام شود منفعت آن به جامعه بر می گردد

وی به جایگاه قرآن در جامعه اشاره کرد و افزود: قرآن کریم بهترین راهنمای بشر در تمامزمینه هاستکه امروز نسبت به گذشته توجهی بیشتری به این کتاب مقدس می شود ضمن اینکهمهجوریت قرآن از این لحاظ قابل بررسی است که به چه میزان مسلمان ها از راهنمایی این کلام الهی استفاده می کنند.

آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: اگر همه افراد جامعه در سطح فکر و آگاهی خود از قرآن مجید استفاده کنند و آن را در زندگی فردی و اجتماعی خود ملاک عمل قرار دهند بسیاری از مشکلات شان در جامعه و زندگی برطرف می شود.

وی با بیان اینکه اگر بتوانیم در زندگی خود مطالب ذکر شده در قرآن کریم را پیاده کنیم آنگاه این کلام الهی هیچگاه در جامعه مهجور نخواهد شد، گفت: این کلام الهی دارای زیبایی های فراوانی است و از ابعاد مختلف معجزه است.

آیت الله حسینی شاهرودی بر برپایی نمایشگاه های تخصصی قرآن کریم در استان تاکید کرد و افزود: برپایی نمایشگاه هایی با موضوعات ویژه و تخصصی همچونقصص قرآن، خط و زیباشناختی قرآن، فیلم های قرانی و غیره در طول ۱۲ ماه سال برنامه ریزی شود.

گفتنی است، این نمایشگاه از روز شنبه چهارم خرداد ماه به مدت ۱۰ روز در محل کتابخانه امام خامنه ای شهر سنندج صبح ها و عصرها پذیرای بازیدکنندگان و علاقمندان به آثار و فعالیت های قرآنی است.