به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ سامان احمدی امروز در جلسه برنامه ریزی برگزاری این اجلاسیه در مجتمع فجر سنندج اظهار کرد: کار کردن در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تکلیف مدیران فرهنگی است.

معاون امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به برگزاری نخستین اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان عنوان کرد: این اجلاسیه در دو مرحله همزمان با ۱۴ بهمن۹۷ و ۲۰ فروردین ۹۸ در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهدای هنرمند استان برگزار می شود.

او افزود: در همین راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با همکاری دستگاه های عضو کمیته فرهنگی هنری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان و کانون آگهی تبلغاتی عصر پویا به مقام شامخ شهدای هنرمندان استان ادای احترام می کند.

احمدی، با اشاره به شناسایی شهدای هنرمند شاخص استان توسط کمیته علمی و پژوهشی این اجلاسیه اذعان کرد: شهید غلامرضا نریمان، شهید فریدون نعمتی، شهید پیمان ویسی، شهید فارس خالدی، شهید ارکان قدیمی، شهید سعید توفیقی و شهید مصلح مرادی از جمله شهدای هنرمندان استان هستند که در این اجلاسیه از خانواده آنها قدردانی می شود.

او، رونمایی از کتب کبوتران خونین بال، جرعه های عاشقی، اکران فیلم کوتاه موضوعی، اجرای نمایش کوتاه موضوعی، شناسایی رونمایی از تقویم دیوار شهدای هنرمند، تجلیل از هفت هنرمند نامور ۴۰ سالگی هنر انقلاب اسلامی، تجلیل از خانواده شهدای هنرمند، نصب میثاق نامه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران متعهد استان و دعوت از سخنران ویژه سردار بهروز اثباتی را از جمله برنامه های شاخص اجلاسیه شهدای هنرمند کردستان برشمرد.

معاون امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اظهار داشت: شهدا خون خود را در راه نظام و انقلاب هدیه کردند و بر همین اساس وظیفه ما این است آثار ملی با موضوع شهدا تولید و وظیفه خود را به این شکل ادا کنیم.

لازم به ذکر است در ادامه این جلسه یدالله فاتحی، مدیر مسئول کانون آگهی تبلغاتی عصر پویا به عنوان مسئول دبیرخانه اجلاسیه شهدای هنرمند استان و فتح الله فاتحی نیز به عنوان دبیر اجرایی این اجلاسیه معرفی شدند.