به گزارش خبرگزاری برنا کردستان؛ منصور مرادی در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه کردستان که در تالار مولوی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت دانشگاه بیشتر از دستگاه های دیگر است چراکه تولید و توسعه هر جامعه ناشی از فعالیت دانشگاه ها است.

وی از قانون بومی گزینی انتقاد کرد و افزود: این قانون امکان تحصیل در دانشگاه های برتر را از نخبگان کردستانی سلب کرده است.

خبر جدید  اولین همایش بین‌المللی «گردشگری و توسعه» اردیبهشت ۹۸ در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس عنوان کرد: این قانون موجب شده دانشجویان مستعد از تحصیل در دانشگاه های برتر عقب بمانند و نتوانند علایق و استعدادهای خود را شکوفا کنند.

وی خواستار افزایش امکانات رفاهی و آموزشی برای دانشجویان دانشگاه کردستان شد و ادامه داد: دانشگاه کردستان به دلیل بی عدالتی های سال های گذشته و بی توجهی نسبت به دانشگاه استان های هم تراز عقب مانده است.

خبر جدید  اجلاسیە شهدا کارمند باید پرمحتوا و باشکوە برگزار شود

مرادی توسعه دانشگاه را نیازمند بودجه جهشی دانست و افزود: نبود ارتباط مناسب بین دانشگاه و صنعت موجب نگرانی جوانان استان برای آینده شده و گرچه ایجاد این ارتباط ضروری است اما فارغ التحصیلان هم نباید انتظار استخدام دولتی داشته باشند و باید با کارآفرینی بتوانند برای خود شغل ایجاد کنند.

مرادی عدم بهره گیری از نیرو های کردستانی را در وزارتخانه ها از جمله مشکلات استان دانست و خاطرنشان کرد: استان کردستان نخبگان زیادی برای حضور در وزارتخانه ها دارد اما متاسفانه در جایگاه های شایسته به کار گرفته نشده اند درحالیکه حضور آنها می توانست زمینه رفع بسیاری از مشکلات استان را فراهم کند.

خبر جدید  موضوع اعتیاد و مواد مخدر باید به جد مورد توجه قرار گیرد