به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ احمد سعادتمند بعد از ظهر امروز در جلسه برنامه ریزی برای دومین دوره المپیاد استعداد های برتر کشور که با حضور روئسا، دبیران و نواب رئیسان هیات های ورزشی استان کردستان در سنندج برگزار شد، گفت: اولین دوره المپیاد استعداد های برتر کشور در ۷۸ رشته ورزشی و با حضور ۴۵۰ هزار ورزشکار در مرحله استانی و حضور ۲۱ هزار نفر در قالب تیم های استان در قالب یک المپیک کوچک با هم به رقابت پرداختند.

مدیر کل آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دو هزار و ۴۴۸ مستعد در این المپیاد انتخاب شدند، عنوان کرد: سه رکورد در رشته دو و میدانی در کشور تغییر پیدا کرد و افرادی این رکورد ها را به ثبت رساندند در هیچ مسابقه رسمی کشوری شرکت نکرده بودند.

او افزود: وزارت ورزش و جوانان توانست استان های کل کشور را با بودجه و شرایطی مساوی در این المپیاد شرکت دهد و تا افراد مستعد را پیدا کنند.

سعادتمند با بیان اینکه توجه به ورزش پایه در کشور بسیار کم رنگ شده بود، گفت: توجه به رده پایه در کردستان بسیار زیاد است و نتیجه آن در اولین المپیاد استعداد های برتر کشور کسب رتبه ۱۰ در میان ۳۱ استان کشور را کسب کرد.

مدیر کل آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: استان کردستان در اولین دوره این المپیاد میزانی سه رشته ورزشی را قبول کرد که در دومین دوره آمادگی خود را برای ۱۰ رشته ورزشی اعلام کرده است.

او افزود: هر ساله شهر های میزبان کمتر خواهد شد و به سمت میزبانی تمامی رشته ها در یک استان هستیم.

سعادتمند گفت: انتظار نداشتیم که کردستان بین ۳۱ استان رتبه ۱۰ را کسب کند و این یعنی جزو استان های درجه یک قرار گرفت.