به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ خالد جعفری بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان که در محل استانداری برگزار شد، با اینکه میزان مجوز بهداشتی برای جابجایی دام در استان افزایش یافته است، گفت: این به معنی افزایش جابجایی نیست چون سختگیری های کنونی در گذشته وجود نداشت.

خبر جدید  پرداخت بهای گندم کشاورزان کردستان ازابتدای هفته آینده شروع می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان عنوان کرد: در ۱۱ ماه امسال ۱۷۵ هزار و ۹۰۲ راس دام سبک و چهار هزار و ۶۰۰ راس دام سنگین با مجوز بهداشتی از استان خارج شده است.

وی با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۱۹۶ راس دام از اسفند ماه امسال از استان خارج شده است، گفت: جمعیت دامی استان سه میلیون راس است و یک میلیون دام مازاد برای کشتار وجود دارد.

خبر جدید  تسهیلات یارانه دار به واحد های تولیدی اختصاص می یابد

جعفری با بیان اینکه ۱۸۰ هزار واحد دامی در سال گذشته صادر شده است، افزود: مصرف گوشت در استان کردستان کمتر از میزان دام مازاد در استان است و مقدار اضافی آن به دیگر استان ها در کشور صادر می شود.

وی با اشاره به تصمیمات وزارت کشور و جهاد کشاورزی، افزود: منع صادرات گوشت به مراکز کشور موجب افزایش حباب در قیمت آن خواهد شد.

خبر جدید  ۱۹ هزار تن کود شیمیایی برای کشت پاییزه در کردستان توزیع شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اظهار داشت: کشور در شرایط خاصی قرار دارد و نباید با تصمیمات خلق الساعه موجب بروز اشتباه شد.