به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ بهمن مرادنیا در اولین جلسه راهبردی بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان کردستان افزود: در طول سال مبالغی از بیمه شدگان روستایی بابت حق بیمه اخذ و دولت نیز دو برابر آن مبلغ را کمک می کند که در یک جمع بندی رقم کلانی محسوب و به صندوق بیمه روستائیان واریز و در جاهای مختلف سرمایه گذاری می شود.

خبر جدید  اراده‌ای برای پیگیری مشکلات اشتغال در کردستان وجود ندارد

مرادنیا اضافه کرد: ما باید با مسئولان رایزنی و تعامل برقرار کنیم تا این مبلغ برای سرمایه گذاری و اشتغال آفرینی به استان برگردانده شود.

وی با بیان اینکه بیمه اجتماعی روستائیان یک فرصت قانونی برای بهره مندی روستانشینان از بیمه است گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا ساکنان روستاها بیشتر با مزایای این بیمه آشنا و از منافع آن بهره مند شوند.

خبر جدید  با تمام توان مشغول پیگیری مسائل مرزی استان هستیم/طرح پیله‌وری و تجارت سالم به زودی به ثمر خواهد نشست

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به سکونت ۲٨ هزار خانوار کردستانی در حاشیه مرز اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون مرزنشینان ما از محل فروش سوخت مبالغی دریافت می کنند که می توان از محل سودفروش سوخت نسبت به پرداخت حق بیمه آنان اقدام کرد.

مرادنیا اذعان کرد: بخشی از روستائیان ما توان پرداخت همان حق بیمه اندک را هم ندارند و ما باید تلاش کنیم از منابع مختلف محلی برای پرداخت حق بیمه آنان پیدا کنیم.

خبر جدید  حوزه هنری کردستان خانه امید هنرمندان است

وی اظهار داشت: قطعا برقراری بیمه اجتماعی و برخورداری مردم از مزایای آن به ماندگاری روستانشینان در روستاها کمک می کند.