امین مرادی در گفت و گو با خبرگزاری برنا در کردستان گفت: همزمان با دومین روز از هفته هنر انقلاب با حضور معاون هنری و دبیر هنری جشنواره هنر انقلاب در مراسمی برگزیدگان عرصه های مختلف هنری معرفی و از آنان تجلیل به عمل آمد.

وی افزود : براساس ارزیابی های صورت گرفته در بخش هنرهای نمایشی اثر « روزهای بی قوام » به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی « یونس صحرارو » تولید حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان توانست در بین ۴۰ اثر تولید شده مراکز حوزه هنری مقام برتر تولیدات مراکز استانی کشور را از آن خود نماید.

خبر جدید  خانه احزاب در آینده ای نزدیک در کردستان تشکیل می شود

مرادی با اشاره به حمایت های صورت گرفته از فعالیت های نمایشی در استان در سال ۹۷ گفت : در سال گذشته در بخش هنرهای نمایشی اقدامات بسیار خوبی اتفاق افتاد که مهمترین آن برگزاری نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار بود که از ۸ تا ۱۰ اسفند ماه به منظور تمرکز زدایی فعالیت ها از مرکز و توجه به هنرمندان شهرستانی در بیجار برگزار شد و در این جشنواره ۷ گروه نمایشی با استقبال بسیار خوب هنرمندان و شهروندان بیجاری به روی صحنه رفتند .

وی افزود : اجرای عمومی نمایشنامه خوانی چند قصه برای یه عالمه شب ، اجرای عمومی نمایش بی خوابی ، اجرای عمومی نمایش ئه وره در بیجار ، اجرای عمومی دونمایش پمپ و فانوس در مرز ایلام همزمان با اربعین حسینی ، اجرای عمومی چند روایت مجهول و روزانه ، اجرای عمومی نمایشنامه خوانی کافه چیا ، اجرای عمومی نمایش روزهای بی قوام در قروه ، اجرای عمومی نمایش موریانه ها در سنندج در کنار حمایت از گروه های نمایشی دیگر عمده فعالیت های واحد نمایش حوزه هنری در سال ۹۷ بوده است .

خبر جدید  قطار توسعه کردستان سرعت می گیرد

مرادی تصریح کرد: سال ۹۸ نیز برنامه های مختلفی در واحدهای مختلف از جمله نمایش برنامه ریزی گردیده است که محوریت تمامی برنامه ها توجه به شعار سال و رونق تولید آثار هنری می باشد .

یونس صحرا رو متولد ۱۳۵۳ قروه که از سال ۷۲ با نمایش هرمز و کمان فعالیت هنری خود را آغاز نمود . وی که هم اکنون مسئول دفتر بچه های مسجد حوزه هنری استان کردستان نیز می باشد تاکنون جوایز متعددی را از آن خود نمود ه است و سال ۹۷ در سیزدهمین جشنواره سراسری بچه های مسجد با نمایش پمپ عنوان اول کشور را در قزوین از آن خود کرد .

خبر جدید  شهرداری سنندج به استقبال از مهر می رود