به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، با اذعان به اینکه کردستان با تولید سالانه ۸۰ هزار تن گوشت مرغ و مصرف داخلی ۳۵ هزار تن، جزو استان های صادر کننده است، خاطرنشان کرد: قطعا در بهار هیچ مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز استان نخواهیم داشت.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در ۹ شهرستان استان، اظهار داشت: قیمت های پایین تر از بازار و عرضه کالاهای تنظیم بازار موجب شده تا مردم از این نمایشگاه استقبال کنند.

فیروزی گریزی هم به آمارهای اعلام شده از سوی مرکز آمار کشور زد و گفت: در کردستان به دلایلی از جمله مرزی بودن و افزایش تقاضای خرید از سوی مسافران و گردشگران و نوسان قیمت ارز موجب تشنج در بازار و همچنین دوری از مبداهای حمل کالا موجب افزایش قیمت ها شد.

معاون اقتصادی استاندار در ادامه افزود: میانگین کشوری وزن کالاهای خوراکی در سبد خانوار، ۲۷درصد و در کردستان ۳۷درصد است به همین دلیل تغییر قیمت کالاهای اساسی تاثیر زیادی در سبد خانوارها در استان دارد.

وی ضمن یادآوری اینکه کارگروه تنظیم بازار موظف به تامین و توزیع کالا و نظارت بر بازار است بر لزوم جدیت بیشتر در تامین، توزیع و نظارت تاکید کرد.