به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ محمد رئوف ادمن شامگاه سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه های جمعی استان کردستان، گفت: نا آگاهی مردم از جایگاه وکیل باعث شده است که به امر وکالت در حد یک عریضه حرفه نگاه کنند و این موضوع ناشی از کم کاری رسانه ها و سازمان های مردم نهاد است.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه ها در بازتاب معضلات اجتماعی عنوان کرد: امروزه موسسات حقوقی در سطح استان دایر شده اند که هیچ ارتباطی با کانون وکلا ندارند و شاهد تخلفات و شکایت مردم از بعضی از این موسسات بوده ایم.

رئیس کانون وکلای کردستان با بیان مستقل بودن این نهاد ادامه داد: کانون وکلا یک نهاد مستقل است و دارای اهرم های نظارتی است و دادسرای انتظامی وکلا به عنوان یک مرجع نظارتی بر عملکرد وکلا نظارت می کند.

وی با بیان اینکه کانون وکلا ۲۰ کارآموز را در خود جای داده است، افزود: کانون وکلا دارای ۳۶۴ وکیل دارد که از این تعداد یکصد و یک نفر خانم و ۲۵۳ نفر آقا هستند.

ادمن با اشاره به ارائه مشاوره رایگان توسط کانون وکلا کردستان افزود: به مناسبت ۷ اسفند ماه، سالروز استقلال کانون وکلا، از روز شنبه ۴ اسفند به مدت یک هفته در محل کانون وکلا استان کردستان مشاوره برای عموم مردم رایگان است.

رئیس کانون وکلا کردستان با اشاره به فعالیت های کانون گفت: کانون وکلا کردستان در سال ۸۵ تاسیس شد و در طول این مدت بیش از یک هزار و ۶۰۰ پرونده تسخیری و معاضدتی را پذیرش و بصورت رایگان به ۲ هزار نفر خدمات مشاوره ای ارائه داده است.

عضو هیات مدیره کانون وکلا استان کردستان گفت: مردم برای انتخاب و مشاوره در خصوص انتخاب وکیل می توانند به کانون وکلا مراجعه کنند.

غلامرضا رضایی افزود: بمنظور باز آموزیی و آموزش وکلا و کارآموزان هر هفته در کانون وکلا، کارگاه های آموزشی بصورت تخصصی برگزار می شود.

بازرس کانون وکلا استان کردستان گفت: در کشورهای دگیر وکلا با توجه به تخصص حقوقی که دارند دسته بندی می شوند و هریک از وکلای ما در یکی از حوزه ها تخصص دارد و عدم پذیرش یک پرونده توسط یک وکیل به معنی ترس نیست بلکه به علت تخصصی بودن است.

مرتضی جوانمردی صاحب گفت: حتی لازمه وکالت در پرونده های سیاسی وجود تخصص است و بیشتر وکلای ما در پرونده های سیاسی هیچگونه حق الزحمه ای دریافت نمی کنند.

وی با اشاره به وظیفه کانون وکلا در خصوص ارائه خدمات به افراد نیازمند ادامه داد: استانداری کردستان در خصوص ایجاد کلینیک حقوقی ویژه زنان و کودکان تعلل میکند و با راه اندازی این کلینیک کمک زیادی به بخش های آسیب پذیر جامعه می شود.