به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ محمد رئوف ادمن شامگاه سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه های جمعی استان کردستان، گفت: نا آگاهی مردم از جایگاه وکیل باعث شده است که به امر وکالت در حد یک عریضه حرفه نگاه کنند و این موضوع ناشی از کم کاری رسانه ها و سازمان های مردم نهاد است.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه ها در بازتاب معضلات اجتماعی عنوان کرد: امروزه موسسات حقوقی در سطح استان دایر شده اند که هیچ ارتباطی با کانون وکلا ندارند و شاهد تخلفات و شکایت مردم از بعضی از این موسسات بوده ایم.

رئیس کانون وکلای کردستان با بیان مستقل بودن این نهاد ادامه داد: کانون وکلا یک نهاد مستقل است و دارای اهرم های نظارتی است و دادسرای انتظامی وکلا به عنوان یک مرجع نظارتی بر عملکرد وکلا نظارت می کند.

خبر جدید  19میلیون مترمکعب آب برای توسعه کشاورزی سروآباد تخصیص یافت

وی با بیان اینکه کانون وکلا ۲۰ کارآموز را در خود جای داده است، افزود: کانون وکلا دارای ۳۶۴ وکیل دارد که از این تعداد یکصد و یک نفر خانم و ۲۵۳ نفر آقا هستند.

ادمن با اشاره به ارائه مشاوره رایگان توسط کانون وکلا کردستان افزود: به مناسبت ۷ اسفند ماه، سالروز استقلال کانون وکلا، از روز شنبه ۴ اسفند به مدت یک هفته در محل کانون وکلا استان کردستان مشاوره برای عموم مردم رایگان است.

رئیس کانون وکلا کردستان با اشاره به فعالیت های کانون گفت: کانون وکلا کردستان در سال ۸۵ تاسیس شد و در طول این مدت بیش از یک هزار و ۶۰۰ پرونده تسخیری و معاضدتی را پذیرش و بصورت رایگان به ۲ هزار نفر خدمات مشاوره ای ارائه داده است.

خبر جدید  ستاد دیه نباید انتظار کمک زیادی از مردم عادی داشته باشد

عضو هیات مدیره کانون وکلا استان کردستان گفت: مردم برای انتخاب و مشاوره در خصوص انتخاب وکیل می توانند به کانون وکلا مراجعه کنند.

غلامرضا رضایی افزود: بمنظور باز آموزیی و آموزش وکلا و کارآموزان هر هفته در کانون وکلا، کارگاه های آموزشی بصورت تخصصی برگزار می شود.

بازرس کانون وکلا استان کردستان گفت: در کشورهای دگیر وکلا با توجه به تخصص حقوقی که دارند دسته بندی می شوند و هریک از وکلای ما در یکی از حوزه ها تخصص دارد و عدم پذیرش یک پرونده توسط یک وکیل به معنی ترس نیست بلکه به علت تخصصی بودن است.

خبر جدید  کانون وکلا پیرو هیچ حزب و جریان سیاسی نیست

مرتضی جوانمردی صاحب گفت: حتی لازمه وکالت در پرونده های سیاسی وجود تخصص است و بیشتر وکلای ما در پرونده های سیاسی هیچگونه حق الزحمه ای دریافت نمی کنند.

وی با اشاره به وظیفه کانون وکلا در خصوص ارائه خدمات به افراد نیازمند ادامه داد: استانداری کردستان در خصوص ایجاد کلینیک حقوقی ویژه زنان و کودکان تعلل میکند و با راه اندازی این کلینیک کمک زیادی به بخش های آسیب پذیر جامعه می شود.