امین مرادی در گفت گو با خبرگزاری برنا در کردستان گفت: یکی از اولویت های محوری حوزه هنری تجلیل از هنرمندان برجسته استان و نکوداشت سال ها تلاش این عزیزان در عرصه های مختلف هنری است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان عنوان کرد: این گونه مراسم ضمن معرفی بهتر اساتید به جامعه فرصتی است جهت تجلیل و قدردانی از کوشش اساتیدی که در طول سالیان متمادی در اعتلای سطح فرهنگ و هنر جامعه تلاش کرده اند برگزار می شود.

مرادی گفت: از ویژگی های مهم تمامی این اساتید نقش و جایگاه والای آنان در ارتقای سطح فرهنگ وهنر جامعه بوده است و در مقام قدردانی از آنان همراه حوزه هنری استقبال مردمی از این گونه برنامه ها بوده است که به زیبایی صحنه های بدیع و زیبایی را در قدر شناسی از اساتید به یادگار گذاشته است.

خبر جدید  دانش آموزان باید به سمت رشته های نیازمند در بازار کار گرایش پیدا کنند

وی با اشاره به اینکه هفته معلم بهترین فرصت برای قدردانی و تجلیل از مقام استاد است، گفت: به همین مناسبت چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸ در آستانه این ایام مبارک مراسم تجلیل از استاد محمد صابر صابر از ساعت ۱۷ در سینما بهمن سنندج برگزار می شود.

وی با اشاره به مشارکت انجمن خوشنویسان دفتر سنندج در برگزاری این آیین افزود: قبل از برگزاری مراسم نمایشگاه خوشنویسی استاد محمد صابر صابر در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح می شود.

خبر جدید  دبستان خیرساز روستای قاضی جوب از توابع شهرستان دهگلان افتتاح شد

مرادی در پایان از تمامی علاقه مندان دعوت کرد با حضور خود دراین مراسم ارزنده همچون دیگر برنامه ها نقش آفرینی نموده و قدرشناسی خود را به تصویر در آورند.

استاد محمد صابر صابر در سال ۱۳۲۴ در سقز دیده به جهان گشود و در سال ۱۳۵۱ در انستیتو هنر تهران فارغ التحصیل شد از دوران کودکی زیر نظر دایی خود استاد مهدی کمالی کردستانی مقدمات خوشنویسی را فراگرفت و سپس با ورود به مقطع دبیرستان با توجه به خط زیبایی که داشتند به تشویق استاد احمد حواری نسب مشهور به ابوسعید، خوشنویسی را به صورت جدی دنبال کرد

خبر جدید  افتتاح ساختمان اداری- تجاری انجمن حمایت از زندانیان سنندج

در سال ۱۳۶۱ با همراهی استاد کمالی کردستانی، استاد شیخ الاسلامی و استاد معروفی دفتر انجمن خوشنویسان را در سنندج دایر کردند و از سال ۶۴ تا ۷۵ به مدت ۱۱ سال مسئولیت انجمن خوشنویسان کردستان را بر عهده داشت.

در سال ۱۳۶۸ موفق به اخذ مدرک فوق ممتاز خوشنویسی شد و در سال ۱۳۷۴ مدک درجه دو هنری را دریافت کرد.