به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ حامد جولایی شامگاه شنبه از مراسم تجلیل از مدال آوران کردستانی اولین دوره المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور در سنندج خبرداد و گفت: اولین دوره المپیاد استعداد های ورزش کشور ۳۰ آبان تا ۹ آذر ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار شد که طی آن استان کردستان با کسب ۷۱ مدال در جایگاه ۱۱ کشور قرار گرفت.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان عنوان کرد: ورزشکاران کردستانی در این دوره از المپیاد ۲۰ نشان طلا، ۲۳ نقره و ۲۸ نشان برنز را کسب کردند که ورزش های زورخانه ای و پهلوانی با ۱۷ مدال رکورد دار بیشترین کسب مدال در استان کردستان است.

جولایی اظهار کرد: هیات های شنا، کونگ فو و دو و میدانی به ترتیب با ۱۲، ۱۰، ۸ مدال رتبه های دوم تا چهارم آمار کسب مدال استان کردستان را دارا هستند.

او با اشاره به جایگاه مناسب کردستان در اولین دوره استعدادهای برتر ورزش کشور اظهار داشت: به مدال آورانی که نشان طلا را کسب کرده جایزه ۱۰ میلیون ریالی، نقره هفت میلیون ریال و برنز پنج میلیون ریال اهداء خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در پایان افزود: مراسم تجلیل از مدال آوران نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور راس ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۶ دی ماه در سالن پیامبر اعظم استانداری کردستان برگزار می شود.