به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ عبید رستمی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در سال رونق تولید و در راستای تقویت، توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی در عرصه فرهنگ عمومی از آثار مکتوب و منتشرشده ی نویسندگان، ناشران، مولفان و پدیدآورندگان حوزه ی کتاب استان در سال ١٣٩٨ در قالب کمیته خرید کتاب حمایت می کند.

وی با اشاره به اولویت های مورد حمایت کمیته خرید کتاب عنوان کرد: چاپ و تالیف کتاب های مرتبط با کودک و نوجوان (خصوصا آثار منتشره به زبان کردی)، آثار نویسندگان، مولفان، ناشرین استان، نگاه خلاقانه و هنرمندانه به واقعیت های حماسی و تاریخی استان کردستان، معرفی و توجه ویژه به دین، آیین، رسوم، سنت ها و مراسم و مناسک خاص مردم کردستان

خبر جدید  نگهداری از حیوانات در منازل طبق شرع اسلام حرام است

رستمی ادامه داد: ثبت فرهنگ شفاهی اعم از بازی های محلی و فرهنگ عامه متل ها و ضرب المثل های مناطق مختلف استان کردستان، آثار مرتبط با جغرافیا، مناطق و مناظر دیدنی، تاریخی و تفریحی استان کردستان در راستای معرفی جاذبه های گردشگری استان، ترجمه آثار فاخر کردی به زبان های دیگر و اولویت حمایت با چاپ اول کتاب های واصل شده است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، به شرایط حمایت و خرید کمیته خرید کتاب نیز اشاره کرد و افزود: کتاب های ارائه شده نباید قبلاً توسط این اداره کل خریداری یا مورد حمایت قرار گرفته باشند.

وی با بیان اینکه در راستای حمایت از بخش خصوصی تنها کتاب های نویسندگان، مولفان و ناشران استان مورد حمایت قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: ناشران دولتی و نیز ناشرانی که به هر طریق از بودجه عمومی استفاده میکنند، در فهرست حمایتی این کمیته قرار ندارند.

خبر جدید  کل مردم کردستان اعضای گروه و جناح کاری من هستند

به گفته رستمی، نباید بیش از یک سال از تاریخ چاپ درج شده در شناسنامه کتاب گذشته باشد و ارسال یک نسخه چاپی کتاب به کمیته خرید کتاب این اداره کل الزامی است.

وی همچنین گفت: با توجه به محدویت های مالی در صورت تایید کمیته خرید در طول سال نهایتا تا سقف ٢ کتاب از هر نویسنده حمایت به عمل خواهد آمد.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، با بیان اینکه کلیه ی کتابها با تخفیف ٣٠ درصدی نسبت به قیمت مندرج پشت جلد خریداری می شود، اذعان کرد: ناشرین محترم متقاضی شرکت در این طرح در زمان ارائه کتاب باید دارای پروانه نشر معتبر بوده و در زمان خرید کتاب حداقل ٣ ماه از پایان اعتبار پروانه نشر باقی مانده باشد.

خبر جدید  مرکز مانیتورینگ کنترل ترافیک شهری سنندج راه اندازی شد

رستمی، با بیان اینکه سطح حمایت و تعدادکتاب خریداری شده به تشخیص کمیته خرید کتاب این اداره کل تعیین می شود، خاطر نشان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار ٣٠ دی ماه سال ٩٨ می باشد.

وی از علاقه مندان خواست جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس دبیرخانه واقع در شهرستان سنندج، بلوار خلیفه میرزا اغه غوثی، مجتمع فرهنگی هنری فجر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان مراجعه کنند.