به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ رحمت صادقی روز سه شنبه در مراسم نکوداشت پروفسور کوچَر بیرکار (فریدون درخشانی) ریاضیدان برجسته کُرد در تالار مولوی دانشگاه کردستان اظهار داشت: تکریم و بزرگداشت عالمان و نخبگان پرتلاش، ارج نهادن به ساحت علم و دانایی است.

وی با بیان اینکه در سراسر جهان این سرمایههای انسانی، ارزندهترین دارایی ملتها هستند، افزود: دنیای غرب در تلاش است مشرق زمین را از این سرمایههای گرانبها تهی کند امیدوارم همه ما هوشیار باشیم و دشمنان را در رسیدن به اهدافشان یاری نکنیم.

خبر جدید  705 پروانه ساختمانی در سنندج صادر شد

رئیس دانشگاه کردستان تصریح کرد: ما به عنوان میزبان در دانشگاه کردستان بسیار مفتخریم که چنین نخبگانی را به عنوان الگو به جوانان معرفی کنیم.

صادقی هدف از برگزاری چنین مراسمهایی را ضمن پاسداشت و نکوداشت دانشمندان و عالمان، ارج نهادن به زحمات فرزندان این آب و خاک اعلام کرد و ادامه داد: فراهم کردن بستری برای بهرهمندی دانشجویان از این پتانسیلهای ارزشمند در داخل وطن است از دیگر رسالتهای ما است.

وی تاکید کرد: امید است این مراسم سرمنشاء همکاری پروفسور کوچه ر بیرکار( فریدون درخشانی) با همه دانشگاههای کشور و به ویژه دانشگاه کردستان در راستای ارتقاء سطح دانش دانشجویان و اساتید باشد.

خبر جدید  115 میلیون ریال کمک بلاعوض به هنرمندان معمر کردستان

رئیس دانشگاه کردستان گفت: در این شرایط خاص مملکت و با توجه به اینکه فرار مغزها سالانه ۵۰ میلیارد دلار به مملکت ضرر میرساند، باید شرایطی فراهم شود که جهت جریان عوض شود و ایرانیان نخبهای که در خارج از کشور هستند برای خدمت به وطن بازگردند.

صادقی با بیان اینکه استفاده از سرمایههای داخلی و نخبگان اندیشمند در این شرایط خاص مملکت، تحول بزرگی در کشور پدید میآورد، افزود: در سفر اخیر دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به کردستان و دیدارش با خانواده کوچَر بیرکار، دکتر ستاری قول همکاری کامل برای حضور و تاثیرگزاری پروفسور بیرکار در هر کدام از دانشگاههای کشور را دادند.

خبر جدید  دستگیری زمین خوار میلیاردی در سروآباد

گفتنی است، پروفسور کوچَر بیرکار (فریدون درخشانی) ریاضیدان برجسته کُرد است که سال گذشته برنده جایزه فیلدز ۲۰۱۸ شد.