به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ احمد سعادتمند شامگاه دوشنبه در آیین تجلیل از مدال آوران آولین دوره المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور که در استانداری کردستان برگزار شد، گفت: بخشی از افتخارات کسب شده در ورزش کردستان مدیون مدیر کل کنونی ورزش و جوانان این استان است زیرا توجه خوبی به ورزشکاران کرده و پیگیر شرایط و وضعیت آنان در اردو ها است.

مدیرکل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه استان های کشور از نظر وزارت ورزش و جوانان به سه دسته الف، ب و ج تقسیم می شوند، عنوان کرد: استان کردستان با نتایجی که در سال های گذشته بدست آورده است، در رتبه نخست استان های دسته ج قرار دارد.

او افزود: استان کردستان از نظر میزان مشارکت در تعداد نفرات شرکت کننده نسبت به استان های پر جمعیت کشور رتبه هشتم را با ۵۰۴ شرکت کننده کسب کرده است.

سعادتمند گفت: کردستان مردان بزرگی چون آقایان جمیل لطف الله نسبی، جمشید خیرآبادی و بیژن ذوالفقار نسب در خود جای داده و آنها از پتانسیل های این استان محسوب می شوند.

او با بیان اینکه وزارت ورزش توجه ویژه ای به امر استعدادیابی و رده های پایه دارد، افزود: افراد منتخب المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور با برنامه ریزی وزارت ورزش برای المپیک جوانان ۲۰۲۲ سنگال آماده می شوند.

سعادتمند گفت: چهار حلقه حمایتی یعنی وزارت ورزش، فدراسیون ها، هیات ها، مربیان و پایگاه های قهرمانی تا چهار سال آینده ورزشکاران را مورد حمایت قرار می دهند.

مدیرکل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: ۴۶۰ هزار نفر در کشور از روستا ها شروع و بهترین های استان در قالب ۲۴ هزار نفر در یک المپیک کوچک ۷۷ رشته ای شرکت کردند که ۲ هزار و ۴۰۰ نفر مستعد از میان آنها شناخته شد.

او با بیان اینکه افراد مستعد بسیاری در رده های پایه در صورت توجه به آنها کشف خواهد شد، گفت: ورزشکاران بسیاری در این المپیاد کشف شدند که تا کنون فدراسیون ها آنها را کشف نکرده و آنها رکورد های ورزشی کشور را شکستند.

سعادتمند اظهار داشت: اعتبارات خوبی برای مستعدین این المپیاد ها در نظر گرفته شده و طی تفاهم نامه هایی با فدراسیون ها پرونده های پزشکی، ورزشی و درسی این بازیکنان جمع آوری شده است.