به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ محمد حسین فیروزی در نشست صمیمی معاون پارلمانی رییس جمهور با جمعی از برگزیدگان استان که در استانداری برگزار شد، گفت: GDP (تولید ناخالص داخلی) کردستان در سال ۵۷ صفر بود و در حال حاظر به هشت درصد رسیده که اگر چه این رقم نسبت به جمعیت و وسعت استان کم است اما بررسی ها نشان می دهد شتاب توسعه کردستان از سال ۹۲ تا ۹۷ دلگرم کننده است.

خبر جدید  سمن های جوانان دارای شناسه ملی و شماره ثبت خواهند شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان عنوان کرد: از ۲۹ واحد صنعتی استان با اشتغال بالای ۵۰ نفر، حدود ۱۰ واحد که ۵۲ درصد کل اشتغال صنعتی استان را شامل می شود، طی سه سال اخیر به بهره برداری رسیده و این نشان می دهد که روند توسعه در استان شتاب خوبی دارد.

فیروزی از معاون پارلمانی رییس جمهور خواست، در راستای ادامه روند توسعه کردستان، از تصویب نهایی لایحه منطقه آزاد تجاری – صنعتی بانه و مریوان حمایت نماید.

خبر جدید  دروازه مشترک مرزی بهترین راه برای تسهیل تجارت در مرزها

او با اذعان به اینکه مساله معیشت مرزنشینان همیشه دغدغه نظام، دولت و مدیران استان بوده، عنوان کرد: تصویب منطقه آزاد با توجه به مشوق های خوبی که در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد می تواند راه حل مناسبی برای حل این مساله باشد.

معاون اقتصادی استاندار کردستان اضافه کرد: قطعا با توجه به شناختی که تجار و سرمایه گذاران استان از بازارهای خارجی دارند، سرمایه گذاری در منطقه آزاد، با رویکرد صادرات خواهد بود.

خبر جدید  کردستان امن ترین استان کشور/آماده پذیرایی از مسافران نوروزی هستیم

فیروزی با یادآوری اینکه دولت مصوبه ای برای توسعه پایدار شرق و غرب تصویب کرده که مشوق های خوبی از جمله تامین ۵۰ درصد سود تسهیلات بانکی توسط دولت و معافیت های مالیاتی در آن لحاظ شده از معاون رییس جمهور خواست کردستان را در اجرایی شدن این مصوبه نیز یاری نماید.