به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ حشمت اله صیدی شب گذشته در بازدید از معابر پارک جنگلی آبیدر سنندج گفت:پارک جنگلی آبیدر به عنوان یکی از مهم ترین تفرجگاه های سطح شهر همواره برای شهروندان و مدیران شهری از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

شهرداری سنندج یکی از مهم ترین مشکلات این پارک را قطع بودن سیستم روشنایی در بسیاری از معابر دانست و گفت: سیستم روشنایی پارک امانیه به دلیل فرسوده شدن و قطع کابل ها نیازمند بهسازی کامل بود که سال گذشته طرح بهینه سازی روشنایی معابر پارک جنگلی آبیدر در شورای شهر تصویب و عملیات اجرایی آن در سالجاری آغاز شد.

صیدی افزود: در راستای اجرای طرح بهینه سازی روشنایی پارک جنگلی آبیدر بسیاری از فونداسیون ها و تیرهای چراغ برق اصلاح و برای جلوگیری از قطع برق در این طرح کابل ها بصورت هوایی انتقال داده شده است.

وی گفت: علاوه بر اصلاح فونداسیون جهت برقراری روشنایی در بسیاری از معابر که فاقد تیر برق بود ۲۵ عدید فونداسیون جدید نیز نصب شد.

صیدی اعلام کرد: علاوه بر پارک امانیه بسیاری از معابر پارک امیریه هم به دلیل رشد درختان دچار سایه اندازی شده بود که با نصب چند عدد تاور و چراغ های قوی مشکل کمبود نور در این مسیر از پارک جنگلی آبیدر هم رفع شد.

شهردار سنندج اظهار داشت: در حال حاضر با اجرای طرح بهینه سازی روشنایی پارک جنگلی آبیدر مشکل روشنایی در این پارک رفع شده و شهروندان ومسافران هم می تواند در شب از زیباهای این پارک استفاده کنند.