بهگزارش گروه سیاسی برنا،رئیس جمهوری در این تماس ضمن ارزیابی مطلوب اقدامات انجام شده توسط ستاد مدیریت بحران استان کردستان، در جریان آخرین فعالیت های انجام شده به منظور مقابله با حوادث احتمالی در این استان قرار گرفت.
استاندار کردستان در این ارتباط گفت: دکتر روحانی در این تماس دستورهای لازم را برای تسریع در خدمات رسانی و انجام اقدامات لجستیکی برای مقابله با حوادث را به دستگاه های عضو ستاد بحران و دیگر دستگاه ها و نهادها صادر کردند.
بهمن مرادنیا اظهار داشت: با تلاش دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران، نیروهای نظامی و استفاده از امکانات دیگر نهادها حادثه غیر مترقبه خاصی در این استان تاکنون نداشته ایم.
وی افزود: حجم آب ورودی به سدهای استان با دقت کنترل می شود و شرکت آب منطقه ای به صورت شبانه روزی نظارت کامل و دقیقی بر روند ورود و خروج آب سدها دارد.
مرادنیا با بیان اینکه باران رحمت نویدبخش سال خوب و پرخیر و برکتی برای مردم است، از مدیران دستگاه های اجرایی خواست در شرایط کنونی و تداوم بارندگی ها همکاری های لازم را داشته باشند تا کمترین آسیب به مردم برسد.
وی با اشاره به اینکه تا این لحظه خسارت جدی در استان گزارش نشده است، گفت: خسارت های احتمالی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی منعکس شود تا حقی از مردم ضایع نشود.
استاندار کردستان از مدیران خواست در دو روز آینده به صورت شبانه روزی پای کار باشند و این فرصت را غنیمتی برای خدمات رسانی بیشتر به مردم استان بدانند.
طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان سامانه بارشی فعال از عصر شنبه وارد استان شد و در اثر فعالیت این موج بطور میانگین شاهد ۴۰ تا ۶۰ میلی متر بارندگی خواهیم بود.
این سامانه پرقدرت، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد را در پی خواهد داشت و احتمال آبگرفتگی معابر، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها زیاد است.

خبر جدید  دانشگاه علوم پزشکی کردستان در پویش بهارهمدلی