به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ جلال قلعه شاخانی امروز در دومین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان در سال ۹۸ که در دفتر نماینده ولی فقیه در سنندج تشکیل شد، اظهار کرد: در طول ماه مبارک رمضان امسال با همکاری دستگاه های فرهنگی از جمله اداره کل تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، شهرداری ها، فرمانداری ها، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی شهرستان های استان، موسسات و تشکل های قرآنی و غیره شاهد برگزاری محافل و جلسات قرآنی قابل توجهی در سطح استان بودیم.

او توسعه فعالیت های قرآنی را یکی از برکات ماه میهمانی خدا برشمرد و بیان کرد: در طول رمضان امسال ۵۷ محفل جزخوانی قرآن کریم در سطح مساجد و موسسات قرآنی برگزار شد.

قلعه شاخانی همچنین برگزاری ۱۲ نشست و کارگاه تخصصی در حوزه قرآن و عترت، برپایی نمایشگاه قرآن کریم در چهار شهرستان استان، برپایی ۱۰ محفل انسی با قرآن، برگزاری ویژه برنامه ضیافت نور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را از دیگر برنامه های شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان در ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به اجرای طرح تصویرسازی دیوار های شهری با آیات و کلمات قرآنی عنوان کرد: جلسات اجرای این طرح با شهرداری و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج تشکیل و چندین طرح نیز برای اجرا اماده و به تصویب رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فعال شدن شوراهای توسعه فرهنگ قرآنی در تمامی شهرستان های استان اشاره کرد و افزود: توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی در دستور کار اعضای این شوراها قرار گرفته است.