به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ بهمن مرادنیا در نوزدهمین جلسه تنظیم بازار استان با بیان اینکە در آستانه سال نو نظارت بر بازار و قیمت ها ضرورت بیشتری دارد گفت: برای جلوگیری از گران فروشی لازم است دستگاه قضایی با گران فروشان قاطع برخورد کند تا کام مردم در ایام نوروز تلخ نشود.

وی وضعیت ذخیره کالا های اساسی در استان را خوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به در پیش بودن سال جدید و ورود مسافران و گردشگران از عراق و دیگر استان های کشور لازم است ذخیره بیشتر کالاهای اساسی از جمله برنج و گوشت قرمز در دستور کار باشد.

خبر جدید  سیروان احمدی سرپرست هیات کوهنوردی استان کردستان شد

مرادنیا وظیفه مدیران را درقبال مردم سنگین دانست و گفت: وجود هر نوع ناهماهنگی و عدم تعادل در بازار نشان این است که یکی از دستگاه های مسئول به وظایف خود درست عمل نمی کند، لذا ضرورت دارد همه دستگاه های متولی امر بازار با حساسیت بیشتر به وظایف خود عمل کنند.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود توجه جدی تر به سلامت و بهداشت غذایی مردم در آستانه سال جدید را خواستار شد و اظهار داشت: نظارت بهداشت بر سلامت رستوران ها و اماکن طبخ غذا در همه سال باید مورد توجه باشد و این مسئله در ایام عید از اهمیت بیشتری برخوردار است.

خبر جدید  پیش ثبت نام پایه اول ابتدایی مدارس شاهد استان کردستان آغاز شد

وی اظهار کرد: لازم است فرمانداران در شهرستان ها توجه داشته باشند که موضوع گرانی، بحث سلامت غذایی را تحت الشعاع خود قرار ندهد زیرا این دو مقوله کاملا از هم جدا هستند.

مرادنیا در ادامه سخنان خود با انتقاد تند از اصناف و بازاریان استان برای عدم تمایل به برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا گفت: مردم حق دارند از نمایشگاه های عرضه مستقیم کالای با کیفیت و با قیمت مناسب بر خوردار شوند .

خبر جدید  سرانه درآمدی شهرداری از هر شهروند کردستانی 380 هزار تومان است

وی افزود: در طول سال جاهای زیادی تمایل به برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا دارند، اما ما بخاطر حمایت از اصناف استان با آنها مخالفت کرده ایم ولی در صورت امتناع اصناف از برپایی نمایشگاه ما اقدامات دیگری در پیش خواهیم گرفت.