به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ هفته نوزدهم مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور روز دوشنبه در سراسر کشور پیگیری شد،

آوالان کامیاران در این هفته به بوکان رفت تا مقابل سردار این شهر بازی کند اما این دیدار به حاشیه و درگیری کشیده شد.

حواشی بازی را مسئولان فوتبال آذربایجان غربی و کادر سردار بوجود آوردند

حمید امامی در گفت و گو با خبرنگار برنا؛ در مورد حواشی بوجود آمده در بازی مقابل سردار بوکان گفت: در نیمه اول تیم ما با برنامه ریزی جلو رفت و توانست یک گل را نیز به ثمر برساند و دو تیم تنها در نیمه اول فوتبال بازی کردند.

سرمربی تیم آوالان کامیاران عنوان کرد: پس از پایان نیمه دوم در تالار منتهی به رختکن رئیس هیات فوتبال آذربایجان غربی و سرپرست تیم سردار با داوران و بازیکنان ما درگیر شدند و هواداران نیز به زمین آمدند.

او افزود: این مسئله منجر شد که داور بازی را به دلیل نبود امنیت در زمین تعطیل کند اما با فشار هایی که صورت گرفت دستور ادامه بازی پس از ۲۸ دقیقه صادر شد.

خبر جدید  اسپانسرهای قوی برای حمایت از ورزش کردستان وجود ندارد

امامی گفت: نیمه دوم کارد فنی سردار بوکان دائماً در حال اعتراض به داوری و شاهد جدل بازیکنان در زمین بودیم و فوتبالی در زمین بازی نشد.

سرمربی آوالان کامیاران اظهار داشت: تماشاچیان شعار هایی را سر می دادند که باعث ترس داور شده بود و همین مسئله باعث شد که تصمیمات داور در بازی تحت تاثیر این شعار ها قرار گیرد.

او در مورد تعداد نیرو های انتظامی حاضر در ورزشگاه نیز گفت: جدا از اینکه تعداد نیرو های انتظامی و امنیتی در ورزشگاه کم بود پس از هجوم هواداران سردار به زمین نیز نیرو انتظامی به مسئله ورود پیدا نکرد و فیلم بازی ها گواه این موضوع را می دهد.

داور با نشان دادن کارت قرمز قصد ثابت کردن خود به تماشاچیان را داشت

امامی در مورد کارت قرمزی که در دقایق پایانی بازی دریافت کرد، گفت: در نیمه دوم بازی بازیکن سردار بوکان با سر به صورت بازیکنان ما ضربه وارد کرد و پس از وارد شدن به زمین بازی داور کارت قرمز را به من نشان داد.

او خطاب به کسانی که تیم آوالان را شروع کننده این حواشی می دانند، گفت: تیم ما در بازی بهتر از سردار بازی کرد و آوالان برنده بازی در نیمه اول بود و هیچ تفکری این موضوع را نمی پذیرد که تیم برنده شروع کننده حواشی باشد.

خبر جدید  نماینده بیجار از مأمور راهور عذرخواهی کرد/ نظر هیأت‌ نظارت درباره پرونده سلحشوری به قوه قضاییه می‌رود

سرمربی آوالان کامیاران با بیان اینکه حتی یک توهین از سوی بازیکنان ما به تماشاچیان سردار نشد، گفت: یکی از بازیکنان اهل سرپل ذهاب تیم ما برای زنده نگه داشتن یاد مرحوم ابوبکر معروفی عکس او را روی تی شرت خود چسپانده بود.

امامی گفت: یک اتوبوس هوادار آوالان از کامیاران به بوکان اعزام شد که در اوایل با شیرینی از آنها استقبال شد اما در نیمه دوم بازی با بی احترامی کامل آنها را از ورزشگاه بیرون کردند.

او در مورد شکسته شدن درب رختکن آوالان توسط بازیکنانش گفت: بازیکنان ما پس از پایان بازی رختکن را تمیز کردند و سالم تحویل میزبان دادند و چنین اظهاراتی علیه تیم آوالان حقیقت ندارد و درصدد تحمیل آن به ما هستند.

امامی گفت: این حواشی ها پس از اتمام بازی تمامی نداشت و حتی تماشاچیان جلو اتوبوس به ما فحاشی کردند.

خبر جدید  مظفر یکتایار سرپرست هیات همگانی استان کردستان شد

رفتار هایی این چنین در فرهنگ کورد ها جای ندارد

سرمربی آوالان کامیاران عنوان کرد: آوالان و سردار دو تیم کورد زبان هستند و چنین رفتار هایی دور از فرهنگ کورد ها است.

او اظهار داشت: هواداران آوالان در کامیاران با گل و شیرینی از هواداران سردار بوکان استقبال و در پایان آنها را تشویق کردند.

امامی گفت: پس از پایان بازی با هجمه زیادی از پیام های عذر خواهی از سوی مردم و دوستان بوکانی خود مواجه شدم اما اکنون پشیمانی فایده ندارد.

سرمربی آوالان کامیاران اظهار کرد: تیم ها با اعتراض به داوری نتیجه مطلوب را کسب نخواهند کرد و نباید این نوع رفتار ها به الگویی برای تیم ها تبدیل شود بلکه باید در یک بازی جوانمردانه فوتبال بازی کرد.

گفتنی است، این بازی در پایان با گل های صابر محمدی برای آوالان و موسی شهبازی و امین هاشمی برای سردار دو بر یک به سود نماینده آذربایجان غربی به پایان رسید.