به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ حسین فیروزی در چهارمین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان که در دانشگاه فنی و حرفه ای یزدان پناه سنندج برگزار شد، اظهار داشت: اگر به تعادل بخشی میان تحصیل و اشتغال و تعادل اشتغال زنان و مردان توجه نکنیم توسعه استان میسر نخواهد شد.

وی دلیل برگزاری جلسه این کارگروه در دانشگاه فنی و حرفه ای را شناساندن هرچه بیشتر دانشگاه عنوان کرد و افزود: این دانشگاه می تواند نیاز جامعه به تکنیسین را تامین کند

فیروزی یادآور شد: برخی از دانش آموزان بدون آگاهی و بر اساس اسم و عنوان رشته، آن را انتخاب می کنند که این امر از یک سو موجب از بین رفتن انگیزه فرد و از سوی دیگر اتلاف انرژی، هزینه و امکانات می شود که در نهایت نیاز جامعه را نیز برطرف نمی کند.

خبر جدید  تلاش برای ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی ایران

معاون اقتصادی استاندار در این خصوص افزود: فارغ التحصیلان این دانشگاه کارآمد تر و در یافتن شغل موفق تر هستند بنابراین باید دانش آموزان و والدین راهنمایی شوند تا به سمت رشته هایی که نیاز بازار کار است گرایش پیدا کنند.

وی ضمن تاکید بر لزوم کیفیت بخشی آموزشی در راستای ورود سریعتر فارغ التحصیلان به بازار کار، پیشنهاد کرد دانشگاه های فنی و حرفه ای توسعه پیدا کند و رشته های مورد نیاز استان نیز افزایش یابد.

خبر جدید  حضرت فاطمه(س) نقش بسزایی در هدایت بشری در کره خاکی دارد

فیروزی ادامه داد: امروز نیازمند زنان و مردان توانمند هستیم نه زنان و مردان دانشمند بنابراین لازم است آموزش و پرورش دانش آموزان شایسته تر را به سمت این دانشگاه هدایت کند که فارغ التحصیلان توانمندتری به جامعه تحویل شوند.

به گفته رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان، دانشگاه فنی و حرفه ای کردستان در سه مرکز دختران و پسران سنندج و پسران سقز در ۲۱ رشته کاردانی و ۱۴ رشته کارشناسی سه هزار و ۵۰۰ دانشجو دارد و مراکز دختران سقز و پسران بانه نیز از سال تحصیلی آینده آماده پذیرش دانشجو خواهد بود.

خبر جدید  حمایت از سپــاه...

شایان ذکر است در بخش دیگری از این جلسه ۲۰ پروپزال منتخب از میان فراخوان محورهای اولویتدار پژوهشی استان بررسی و بر مبنای کاربردی بودن موضوعات، اولویت بندی شد.