به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ بهمن مرادنیا بعد از ظهر شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان که در محل استانداری کردستان برگزار شد، گفت: طبق مصوبه شورای تامین استان کردستان جابه جایی دام در شهرستان های استان کردستان قاچاق محسوب نمی شود مگر فرد سابقه دار یا به سمت مرز در حرکت باشد.

استاندار کردستان با بیان اینکه فعالیت هایی در استان صورت می گیرد که هیچ توجیهی ندارد، عنوان کرد: دامداران و روستاییان نباید به نام مبارزه با قاچاق دام در فشار باشند، چرا که محل ارتزاق آنان از این محل است.

خبر جدید  برگزاری کنگره مشاهیر همزمان با حمله اقتصادی و هجمه ها علیه ایران اقدامی بی همتا برای کرد ها است

وی با بیان اینکه باید بپذیریم قدرت خرید مردم پایین تر آمده است، اظهار داشت: نیرو انتظامی جز در مواردی مشکوک نباید مردم را در فشار قرار دهد.

مرادنیا با اشاره به اینکه قیمت دام کردستان از قیمت آن در کل کشور تبعیت خواهد کرد، گفت: با حبس دام در استان قیمت آن کاهش پیدا نمی کند بلکه به افزایش آن در کشور دامن خواهد زد و در صورت افزایش قیمت ها در کل کشور قیمت اجناس در کردستان نیز از آن پیروی خواهد کرد.

خبر جدید  استاندار کردستان: رسانه‌ها در راستای کاهش مشکلات جامعه عمل کنند

استاندار کردستان اظهار داشت: اگر مانع صادر شدن دام کردستان به دیگر استان ها شویم راه قاچاق را برای مردم باز خواهیم کرد چون مردم قطعاً شبانه یا به هر نحوی راه را برای قاچاق پیدا خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نگرانی عمومی در برخی اغذیه های استان وجود دارد و گزارش هایی نیز در این راستا اعلام شده است که باید از نظر بهداشتی کنترل شوند.

خبر جدید  ضرر 50 میلیارد دلاری فرار مغزها به کشور / شرایط بازگشت نخبگان به ایران فراهم شود

مرادنیا افزد: کشور در تحریم اقتصادی قرار دارد اما باید، مدیریت در چنین مواقعی خود را نشان دهد تا از کشور و مردم از این شرایط نجات پیدا کنند.