به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ امین مرادی صبح امروز به منظور بررسی فعالیت های صورت گرفته در حوزه هنری بیجار به این شهرستان سفر کرد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در جریان بازدید های خود در بیجار با اشاره به رسالت حوزه هنری به عنوان پرچمدار هنر متعهد و ارزشی، عنوان کرد: فلسفه راه اندازی دفتر بیجار برقراری عدالت فرهنگی و توجه به ظرفیت های بسیار غنی هنری و فرهنگی این شهرستان بوده که با برنامه ریزی درست و اصولی و قرار گرفتن در مسیر تولید، می تواند بیجار را بیش از این متحول کند.

خبر جدید  استاد محمدصابر صابر اسوه اخلاق و صبر در بین هنرمندان بود

وی افزود: یکی از افتخارات حوزه هنری چابکی و پویایی در برنامه های آن است و تمامی اتفاقات صورت گرفته در حوزه هنری استان با کمترین هزینه و کمترین نیروی انسانی صورت گرفته است که می تواند الگویی مناسب جهت فعالیت های فرهنگی دیگر نیز شود.

مرادی افزود: حوزه هنری پایگاه اصلی هنرمندان متعهد است و در این پایگاه هنری هیچ گونه خط کشی مابین هنرمندان وجود ندارد و تمامی هنرمندان شهرستان می توانند با ارائه طرح و ایده مبتنی بر سیاست های تعریف شده و اهداف حوزه هنری به تولید اثر بپردازند و در این مسیر از حماتی کامل حوزه هنری نیز برخوردار خواهند بود.

خبر جدید  گالری سوره سنندج هر هفته میزبان یک نمایشگاه بخش تجسمی است

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان وحدت را عامل اصلی پیشرفت دانست و گفت: متأسفانه در بیجار با این پتانسیل بسیار غنی در بحث همگرایی بین هنرمندان با ضعف روبرو هستیم و این اطمینان را داریم که هنرمندان با قرار گرفتن در کنار هم و دوری جستن از اختلافات شخصی با حفظ سلایق خود می توانند بیجار را به جایگاه واقعی خودر در بخش فرهنگ وهنر استان برسانند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان بیجار را یک ظرفیت عظیم فرهنی و هنری برای کردستان عنوان کرد و گفت: شهرستان بیجار از گذشته تا کنون هنرمندان و فرهیختگان بزرگی در بیجار حضور داشته اند که باعث افتخار برای کردستان و ایران اسلامی بوده اند .

خبر جدید  سیل ـ مهربانی در کُردستان

وی توجه به فرهنگ و مطالعات پایداری و خانواده معزز شهداء را یک وظیفه اصلی و مهم حوزه هنری دانست و گفت: تقویت بخش فرهنگ و مطالعات پایداری و ثبت و ضبط خاطرات انقلابیون و رخداد های دوران دفاع مقدس باید به صورت جدی تر مورد توجه و در اولویت تمامی برنامه های این دفتر قرار گیرد.