به گزارش خبرگزاری برنا؛ حمدالله کریمی شامگاه شنبه در جلسه تودیع و تکریم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیجار اظهار داشت: رسالت مهم و حساس تربیت نیروی متخصص، توسعه علم و دانش و توسعه همه جانبه در شهرستان و کشور از جمله مسئولیت های دانشگاه ها است.
وی افزود: با توجه به این رسالت، از زمان تاسیس دانشگاه در کشور، به خوبی نتوانسته ایم از ظرفیت غنی و بکر دانشجویان و ظرفیت دانشگاه استفاده کنیم.
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در راستای تحقق شعار رونق تولید، باید به قشر جوان و تحصیل کرده بیش از بیش توجه کرد و با استفاده از خلاقیت، همت و تفکر جهادی جوانان بر مشکلات پیش روی کشور غلبه کرد.
او تولید علم و دانش را رسالت دیگر دانشگاه دانست و یادآور شد: ظرفیت ها و زیر ساخت های مناسبی برای شکوفایی دانشجویان در تولید علم و دانش افروزی در کشور وجود دارد که تاکنون به خوبی از این مهم استفاده نشده است.
کریمی تاکید کرد: استفاده از نیروی جوان تحصیل کرده می تواند با مدیریت دانشگاه ها به خدمت تولید و اشتغال در آید و موجب شکوفایی اقتصادی و کاهش بیکاری در جامعه شود.
وی توسعه شهرستان و کشور را رسالت دیگر دانشگاه ها اعلام کرد و گفت: ایجاد ارتباط سازنده دانشگاه و جامعه می تواند جامعه را متحول کرده و زمینه توسعه و آبادانی را فراهم کند.
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی توسعه و شکوفایی اقتصادی را مطالبه به حق مردم دانست و اظهار داشت: در توسعه شهرستان، نقش محوری دانشگاه بیش از پیش مهم و اساسی است.
او با اشاره به فضای آموزشی و تعداد دانشجویان چهار دانشگاه فعال شهرستان افزود: ظرفیت فعلی برای شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار مورد پذیرش نیست و باید تلاش ها در این خصوص با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
کریمی تقویت ارتباط آموزش و پرورش و دانشگاه را امری اجتناب ناپذیر دانست و یادآور شد: همدلی و وفاق دانشگاه، مرکز نوآوری و شکوفایی و آموزش و پرورش رمز توسعه شهرستان است.
** نخبه پروری و دانشمند پروری لازمه حیات یک جامعه است
فرماندار بیجار هم در این آیین گفت: کشوری می تواند پیشرفت و نو آوری داشته باشد که در کسب دانش، تولید و آموزش علم به مرزهای خودکفایی رسیده باشد.
علی اکبر ورمقانی اضافه کرد: پیشرفت و آبادانی در جامعه، وابستگی بسیار زیادی به پرورش نخبه و دانشمند و توان بالای علمی دارد.
او اظهار داشت: آینده امیدوارانه ایی پیش روی کشور است و در این مسیر پر افتخار پیوند آموزش و پرورش و دانشگاه لازمه کار است.
فرماندار بیجار با گلایه از ارتباط کمرنگ دانشگاه ها با مدارس تاکید کرد: هم اندیشی آموزش و پرورش با مراکز دانشگاهی باید با همدلی و همزبانی بیشتر مسیر پیشرفت در شهرستان تقویت شود.
وی افزود: انتظار زیادی از دانشگاه های شهرستان جهت ارائه برنامه ایی برای تحقق شعار رونق تولید می رود البته با گذشت ۲ ماه از سال، برنامه قابل توجه ایی ارائه نشده است.
ورمقانی با اشاره به برگزار همایش گروس شناسی در سال گذشته یادآور شد: همایش گروس شناسی با تهیه مقالات علمی با درجه عالی، یک برنامه شاخص و ویژه با توجه به قدمت هشت هزار ساله این شهرستان است.
** *دانشگاه آزاد بیجار عملکرد موثری نداشته است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج هم در این آیین گفت: عملکرد اقتصادی دانشگاه آزاد بیجار در جذب دانشجو ضعیف بوده و شهرستان بیجار جزء پنج شهر استان است که درآمد آن از هزینه ها کمتر است.
محسن پیشوایی علوی افزود: رفع معضل زیان دهی دانشگاه آزاد بیجار با توجه به ۴۰۲ دانشجو، نیازمند یک نیروی خلاق و پر انرژی است.
او اظهار داشت: دانشگاه آزاد واحد بیجار بیش از ۸۵ درصد زیان در سال تحصیلی جاری را ثبت کرده است.
پیشوایی علوی اضافه کرد: سیاست دانشگاه آزاد اسلامی این است که احکام مسئولیتی مدیران را تا ۶ ماه کاهش دهد و تمدید مجدد منوط به ارزشیابی عملکرد است.
در آیین تودیع و تکریم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیجار، از خدمات چند ساله سید محمود زمان زاده تقدیر و حکم سرپرستی این واحد آموزشی به مسعود کریم زاده ابلاغ شد.
بیجار با داشتن چهار دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی و علوم پایه با ۸۹ هزار نفر جمعیت در ۱۴۲ کیلومتری شهر سنندج مرکز استان کردستان واقع است.

خبر جدید  شاخص‌ نرخ تورم اردیبهشت‌ماه 1398 کشور و گیلان منتشر شد