به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ خالد جعفری در جلسه ستاد هماهنگی خرید تضمینی گندم کردستان در سنندج گفت: پیش بینیها با توجه وضعیت عالی بوده و با توجه پیش بینیهای بارش باران در برخی نقاط استان در ایام خرداد سال جاری انتظار میرود این برآوردها افزایش یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد: در سال جاری ۵۹۲ هزار هکتار شامل ۵۶۰ هزار هکتار دیم و ۳۲ هزار هکتار اراضی آب زیر کشت گندم رفته که در مقایسه سطح سال زراعی گذشته حدود هشت درصد افزایش دارد.

خبر جدید  تجلیل از معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام

جعفری با بیان اینکه هم اکنون دولت قیمت خرید تضمینی را با ۳۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل از یک هزار و ۳۰۰ تومان به یک هزار و ۷۰۰ تومان برای هر کیلوگرم مصوب کرده است، افزود: برنامه ریزی های اصولی برای خرید تضمینی انجام شده است.

وی افزود: اختلاف قیمت گندم در کشورهایی همسایه یکی از چالشهای خرید تضمینی این محصول است که در این راستا نیز دستگاههای متولی روی کار آمده اند تا قاچاق گندم را به صفر برسانند.

خبر جدید  اعلام آمادگی هیات های کوهنوردی، قایقرانی و نجات غریق کردستان برای حضور در مناطق سیل زده

جعفری اضافه کرد: برای دومین سال متوالی خرید محصول گندم بر اساس آمار پهنه بندی انجام میشود که تاکنون ۸۳ هزار و ۱۱۸ بهره بردار این اساان در این سامانه ثبت نام کرده اند.

وی یادآور شد: این تعداد به نسبت آمار سال قبل حدود ۱۰۲ درصد است که علت افزایش آن نیز رشد بهره برادران است.

خبر جدید  آبادانی از طریق درآمد نفتی فراهم نمی شود