به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ حشمت اله صیدی ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری سنندج گفت: متاسفانه جاری شدن سیل در چند استان کشور باعث ابراز نگرانی شهروندان شده و از نهاد هایی همچون شهرداری انتظار دارند تمهیدات لازم برای کاهش خسارت جانی و مالی در مقابله با حوادث نظیر جاری شدن سیل را صورت دهند.

وی گفت: در شرایط فعلی باید تمامی مدیران شهرداری در محل کار خود حاضر و نظارت دقیق بر امورات حوزه کاری خود داشته باشند.

صیدی افزود: بسیاری از معابر سطح شهر در مواقع بارش باران دچار آب گرفتگی می شوند که این نقاط شناسایی شده و در روزهای آتی در جهت رفع مشکل این نقاط اقدام لازم صورت می گیرد.

خبر جدید  پیشبرد توسعه با پاسخگویی مسئولان/خروج مدیریت شهر از نگاه تک بعدی

وی تاکید کرد: کلیه نیروهای خدمات شهری باید در آماده باش کامل باشند و نقاطی از سطح شهر که در مواقع بارش دارای مشکل هستند با تقسیم نیروهای خدمات شهری نسبت به رفع آبگرفتگی معابر این نقاط اقدام شود.

شهردار سنندج عنوان کرد: ساخت و ساز های غیرمجاز در برخی از نقاط سطح شهر به ویژه در نواحی منفصل شهری در مواقع بارش باران در معرض بیشترین خطر هستند که از سوی شهرداری نواحی و مناطق باید اخطار های لازم را به ساکنان این منازل داده شود.

وی گفت: در مواقع بارش های شدید باران شاهد ورود آب به داخل منازل مسکونی هستیم که باید شهرداری مناطق نسبت به تعمیر و خرید پمپ های تخلیه آب اقدام کنند.

صیدی اعلام کرد: تهیه و توزیع کیسه های شنی در معابری که دچار آب گرفتگی می شوند درهدایت وجلوگیری از ورود آب به منازل بسیار حائز اهمیت است که باید نسبت به آماده کردن این کسیه ها اقدام شود.

خبر جدید  خسارت‌های جزئی برخی از واحدهای مسکن روستایی در کردستان

شهردار سنندج تاکید کرد: بارش های تدریجی باران در برخی مواقع باعث ریزش ترانشه و مسدود شدن معابر شهری می شود که باید تمامی ماشین آلات عمرانی در نقاط مختلف سطح شهر مستقر شوند و در صورت ریزش ترانشه نسبت به پاکسازی و بازگشایی معبر در کمترین زمان ممکن وارد عمل شوند.

صیدی گفت: نیروهای آتش نشانی هم با داشتن تجهیزات خاص آمادگی لازم برای کمک به نیرو های خدمات شهری مناطق را دارند و باید شهرداری مناطق با نیروهای آتش نشانی هماهنگ باشند.

خبر جدید  قیمت ۷۰ درصد کالاها نزولی و یا ثابت است

وی عنوان کرد: هدایت آب های سطحی در بسیاری از معابر در کوتاه مدت قابل حل است و معابر هم که نیاز به اجرای فعالیت عمرانی دارد و رفع آن زمانبر است توسط معاونت فنی و زیربنایی جزء طرح های عمرانی گنجانده شود و نسبت به رفع آن در سالجاری اقدام شود.

مهندس صیدی با بیان اینکه پیش بینی های سازمان هواشناسی کارشناسی و دقیق است؛ گفت: اخطارهای هواشناسی را باید جدی گرفت و تمامی اقداماتی که می توان در جهت کاهش خسارت در سطح شهر نظیر پاکسازی نخاله های ساختمانی که باعث مسدود شدن دریچه های آب های سطحی می شود؛ به خوبی صورت گیرد.