به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان و به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج؛ حشمت اله صیدی در راستای ثبت سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی جلسه ای با حضور در دفتر دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: استان کردستان همواره خاستگاه هنرمندان نامی بوده که نام و آوازه آنها فراتر از مرزهای ایران اسلامی درخشیده است.

شهردار سنندج عنوان کرد: موسیقی یکی از هنر هایی است که اغلب مردم استان کردستان با آن آشنایی دارند و در این عرصه هم فعالیت می کنند.

خبر جدید  نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کُردی در سنندج افتتاح شد

او افزود: سنندج به دلیل فعالیت هزاران هنرمند نام آشنا در عرصه موسقی باعث شده است که این شهر بعنوان پایتخت موسیقی ایران شناخته شود.

صیدی اعلام کرد: یکی از برنامه های شهرداری و شورای اسلامی شهر در این دوره تلاش در جهت ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در یونسکو است.

شهردار سنندج اظهار داشت: شهرداری به عنوان متولی اصلی ثبت سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی در یونسکو اقدامات مختلفی نظیر مطالعات و امکان سنجی را با همکاری موسسه توسعه دانش انجام داده است.

خبر جدید  کشف فرار مالیاتی ۱۶ میلیاردی ریالی در کردستان

صیدی گفت: یکی از مهم ترین اهداف ثبت جهانی شهرها در یونسکو برندسازی آن شهر است که این برندسازی باعث می شود هویت و اصالت آن شهر به تمام جهانیان معرفی شود.

او اعلام کرد: در راستای پیگیری این اقدام مهم فرهنگی، جلسه ای با حضور دکتر ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، معاونین وی، دکتر جلالی سفیر ایران در دفتر یونسکو در کشور فرانسه و همچنین دکتر اسعد اردلان برگزار شد.

خبر جدید  حوزه گردشگری بهترین ظرفیت برای توسعه همه جانبه کردستان است

شهردار سنندج تصریح کرد: اعضای این جلسه با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان سنندج در عرصه موسیقی این شهر را شایسته ثبت جهانی بعنوان شهر خلاق موسیقی دانستند و بر کمک و مساعدت لازم در این خصوص تاکید کردند.