به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ شرمین شریفی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اقدامات ارزنده در راستای احیای آداب فرهنگ و هنر این دیار گنجاندن روزی در تقویم به نام روز سنه بود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: پس از تایید شش اردیبهشت به نام روز سنه جلسات مختلفی در راستای برگزاری این مناسبت مهم فرهنگی صورت گرفته است.

وی گفت: این سازمان در راستای رسالت کاری خود در جهت فضاسازی محیطی سطح شهر تمهیدات لازم را صورت داده است.

خبر جدید  ایام فاطمیه فرصتی برای کسب کمالات معنوی است

وی از نصب المان و چاپ تصاویر مفاخر و مشاهیر کرد به مناسبت روز سنه خبر داد و گفت: به منظور هویت بخشیدن به محیط شهری و زنده نگه داشتن نام، یاد و خاطره مفاخر و مشاهیر تصاویر آنها چاپ و بر روی کلیه سازه های تبلیغاتی سطح شهر نصب خواهد شد.

خبر جدید  علت اپیدمی اسهال و استفراغ در کردستان

شریفی اعلام کرد: این سازمان به مناسبت روز سنه علاوه بر فضاسازی محیطی سطح شهراقدام به آماده سازی چهار المان نموده که بزودی در معابر سطح شهر نصب خواهد شد.

وی اضافه کرد: در راستای فضا سازی محیطی سطح شهر علاوه بر تصاویر مفاخر و مشاهیر کرد، تصاویر تمامی ساختمان های با ارزش دارای معماری قدیمی و طبیعت چشم نواز و نشانه های طبیعی و همچنین عکس های قدیمی شهر سنندج نیز چاپ و بر روی سازه های تبلیغاتی سطح شهر نصب می شود.

خبر جدید  هنرمند متعهد و انقلابی پاسدار تمدن و فرهنگ غنی اسلامی ایرانی است

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج ابراز امیدواری کرد: با فضاسازی محیطی و مناسب سطح شهر ضمن معرفی مفاخر و مشاهیر به نسل های جوان تر بتوانیم فضای سطح شهر برای برگزاری مراسمات فرهنگی و هنری این رویداد مهم مهیا و آماده کنیم.