به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ شرمین شریفی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اقدامات ارزنده در راستای احیای آداب فرهنگ و هنر این دیار گنجاندن روزی در تقویم به نام روز سنه بود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: پس از تایید شش اردیبهشت به نام روز سنه جلسات مختلفی در راستای برگزاری این مناسبت مهم فرهنگی صورت گرفته است.

وی گفت: این سازمان در راستای رسالت کاری خود در جهت فضاسازی محیطی سطح شهر تمهیدات لازم را صورت داده است.

وی از نصب المان و چاپ تصاویر مفاخر و مشاهیر کرد به مناسبت روز سنه خبر داد و گفت: به منظور هویت بخشیدن به محیط شهری و زنده نگه داشتن نام، یاد و خاطره مفاخر و مشاهیر تصاویر آنها چاپ و بر روی کلیه سازه های تبلیغاتی سطح شهر نصب خواهد شد.

شریفی اعلام کرد: این سازمان به مناسبت روز سنه علاوه بر فضاسازی محیطی سطح شهراقدام به آماده سازی چهار المان نموده که بزودی در معابر سطح شهر نصب خواهد شد.

وی اضافه کرد: در راستای فضا سازی محیطی سطح شهر علاوه بر تصاویر مفاخر و مشاهیر کرد، تصاویر تمامی ساختمان های با ارزش دارای معماری قدیمی و طبیعت چشم نواز و نشانه های طبیعی و همچنین عکس های قدیمی شهر سنندج نیز چاپ و بر روی سازه های تبلیغاتی سطح شهر نصب می شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج ابراز امیدواری کرد: با فضاسازی محیطی و مناسب سطح شهر ضمن معرفی مفاخر و مشاهیر به نسل های جوان تر بتوانیم فضای سطح شهر برای برگزاری مراسمات فرهنگی و هنری این رویداد مهم مهیا و آماده کنیم.