به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ سید محسن علوی در نشست هم اندیشی با عکاسان خبری استان کردستان که در محل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان برگزار شد، گفت: رسانه عامل انتشار اخبار و اطلاع رسانی آن به مردم است و اگر مراسم های بزرگ و عظیمی در هرکجای جهان در نبود رسانه ها برگزار شود ارزشی نخواهد داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان عنوان کرد: سرعت انتشار و تاثیر گذاری عکس و گزارش های تصویری بسیار بیشتر از خبر های مکتوب است و در لحظه می توان تصاویر مراسم ها را در اقصی نقاط جهان مشاهده کرد.

وی گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری احترامی خوبی برای عکاسان و خبرنگاران قائل است و امید است این رابطه به خوبی خود حفظ شود.

علوی به قدرت رسانه اشاره کرد و افزود: سال گذشته در مراسم نوروز روستای پالنگان عکس ها در بسیاری از کشور های جهان به اشتراک گذاشته شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان اظهار داشت: کردستان در بحث معرفی و تبلیغات استان شایسته عمل نکرده است و این موضوع برگرفته از اعتباراتی است که به استان تخصیص داده می شود که نسبت به استان های دیگر بسیار اندک است.

وی افزود: با وجود اعتبارات اندک ۴۰ پروژه مرمتی استان کردستان فعال است اما همکاران ما در این دستگاه تمام تلاش خود را با وضع موجود به کار گرفته اند.

سید لطیف حسینی نسب سرپرست عکاسان خبری استان کردستان نیز در این نشست گفت: عکاسان خبری کردستان در دو سال اخیر شکل گرفت و تمام تلاش خود را برای معرفی و توسعه استان انجام داده اند.

خبر جدید  بیش از 9 هزار دقیقه برنامه مربوط به موضوع رونق تولید در صدا و سیما مرکز کردستان ساخته شده است

وی افزود: عکاسان خبری هیچ تسهیلات و امکاناتی از خبرگزاری های خود دریافت نمی کنند اما همچنان با عشق و علاقه به کار خود ادامه می دهند.

حسینی نسب با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان هماهنگی بسیاری با عکاسان استان داشته است، گفت: در بسیاری از برنامه عکاسان شاهد بی حرمتی هایی از سوی برگزار کنندگان هستند که شایسته آنها نیست.

گفتنی است، در پایان این نشست سید محسن علوی با اهدا لوح تقدیر از عکاسان خبری استان کردستان تجلیل به عمل آورد.