به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ عبید رستمی بعد از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه های جمعی استان کردستان گفت: رسانه ها بازوان توانمند ادارات محسوب می شوند که می توانند کاستی ها را بیان کنند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان عنوان کرد: همه مردم و مسئولان شاهد زحمات اصحاب رسانه برای انعکاس اخبار و خدمات نظام هستند درحالیکه حقوق و مزایا در شان آنها نیست.

او گفت: ۱۷۰ خبرنگار در استان کردستان فعالیت می کنند که ۱۳۱ نفر آنها در سامانه خانه مطبوعات استان ثبت نام کرده اند.

خبر جدید  برگزیدگان دومین جایزه ادبی کتاب سال کردستان معرفی شدند

به گفته رستمی، بیش از ۱۰۰ نفر خبرنگاران بیمه تامین اجتماعی خبرنگاران را دارند و مابقی آنان از بیمه های دیگر استفاده می کنند!

رستمی گفت: در سال جاری دو مرحله یارانه نشریات پرداخت شده و مرحله سوم آن نیز در دست اقدام است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه هفت مرحله جشنواره منطقه ای استانی مطبوعات در استان برگزار شده است، گفت: کردستان میزبان نخستین مرحله جشنواره منطقه ای مطبوعات کوردی در استان کردستان است که اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

خبر جدید  شب شعر به مناسبت سالروز سوم خرداد در سنندج برگزار می شود

او با اشاره به اینکه فعالیت نشریات کردستان بعد از انقلاب ۳۱۴ درصد رشد داشته است، گفت: در حال حاضر ۹۴ نشریه و ۲۵ پایگاه خبری دارای مجوز در استان کردستان فعالیت خبری انجام می دهند.

رستمی گفت: ۱۲۱ کانون آگهی و تبلیغاتی دارای مجوز ۸۳ چاپخانه و ۶۵ ناشر در استان فعالیت می کنند که ۱۰ نفر از ناشران استان را بانوان تشکیل می دهند.

او از فعال سازی کمیته خرید کتاب در اداره کل به منظور حمایت از ناشران استان خبر داد و گفت: این کمیته در سال گذشته ۱۰۵ میلیون تومان خرید از ناشران انجام داده است.

خبر جدید  پنج درصد اعتبارات استانی باید به ستاد مدیریت بحران اختصاص پیدا کند

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان به فعالیت ۲۰ انجمن ادبی، فرهنگی و هنری و ۶۲ مؤسسه فرهنگی اشاره و عنوان کرد: برنامهریزیهای لازم برای اجرای برنامههای متنوع فرهنگی در سال ۹۸ صورت گرفته که در صورت تامین اعتبار لازم شاهد توسعه فعالیتهای بخش فرهنگی استان خواهیم بود.