به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ محمد عبدالملکی در جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی با اعلام این خبر گفت: این تعداد برنامه در ۵۰ باب کتابخانه عمومی نهادی در سراسر استان با مشارکت مردم برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان عنوان کرد: نشست های کتاب خوان در سه بخش کتابخانه ای، مدرسه ای و به صورت تخصصی یکی از برنامه های تاثیرگذار نهاد کتابخانه های عمومی است که با همکاری و مشارکت مردم و همچنین دستگاه هایی مانند آموزش و پرورش برگزاری می شود.

عبدالملکی گفت: برگزاری نشست های جمع خوانی و بلند خوانی کتاب و همچنین قصه گویی برای کودکان در کتابخانه های عمومی و همچنین در مدارس و مهدهای کودک از برنامه های دیگر دهه فجر است که توسط این نهاد اجرا می شود.

او افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی زبان و ادبیات کوردی، آموزش قصه گویی به زنان خانه دار، آموزش نقاشی و تصویری و خوشنویسی نیز به همت کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان اظهار داشت: برگزاری مسابقات مکتوب و آنلاین کتاب خوانی، نقاشی، چکیده نویسی کتاب و انشاء نویسی نیز از جمله برنامه های دیگر کتابخانه های عمومی کردستان در دهه فجر سال جاری است.

عبدالملکی از عضویت رایگان علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی در روز ۲۳ بهمن خبر داد و گفت: با توجه به اینکه روز ۲۲ بهمن تعطیل است از این رو عضوگیری به صورت رایگان در روز ۲۳ بهمن به عمل می آید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: دعوت از مدارس برای بازدید از کتابخانه ها، آذین بندی، برگزاری زنگ انقلاب و نصب پوسترهای ویژه چهلمین سالگرد پیرووزی انقلاب از برنامه های دیگر این نهاد در دهه مبارک فجر است.