به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ محمد عبدالملکی در جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی با اعلام این خبر گفت: این تعداد برنامه در ۵۰ باب کتابخانه عمومی نهادی در سراسر استان با مشارکت مردم برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان عنوان کرد: نشست های کتاب خوان در سه بخش کتابخانه ای، مدرسه ای و به صورت تخصصی یکی از برنامه های تاثیرگذار نهاد کتابخانه های عمومی است که با همکاری و مشارکت مردم و همچنین دستگاه هایی مانند آموزش و پرورش برگزاری می شود.

خبر جدید  فضای عمومی باید به گونه ای باشد مردم بتوانند انتقاد کنند

عبدالملکی گفت: برگزاری نشست های جمع خوانی و بلند خوانی کتاب و همچنین قصه گویی برای کودکان در کتابخانه های عمومی و همچنین در مدارس و مهدهای کودک از برنامه های دیگر دهه فجر است که توسط این نهاد اجرا می شود.

او افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی زبان و ادبیات کوردی، آموزش قصه گویی به زنان خانه دار، آموزش نقاشی و تصویری و خوشنویسی نیز به همت کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

خبر جدید  طرح چهل قلم با تجلیل از دو نویسنده در استان کردستان برگزار می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان اظهار داشت: برگزاری مسابقات مکتوب و آنلاین کتاب خوانی، نقاشی، چکیده نویسی کتاب و انشاء نویسی نیز از جمله برنامه های دیگر کتابخانه های عمومی کردستان در دهه فجر سال جاری است.

عبدالملکی از عضویت رایگان علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی در روز ۲۳ بهمن خبر داد و گفت: با توجه به اینکه روز ۲۲ بهمن تعطیل است از این رو عضوگیری به صورت رایگان در روز ۲۳ بهمن به عمل می آید.

خبر جدید  عملکرد هیات های ورزشی استان کردستان مورد بررسی قرار می گیرد

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: دعوت از مدارس برای بازدید از کتابخانه ها، آذین بندی، برگزاری زنگ انقلاب و نصب پوسترهای ویژه چهلمین سالگرد پیرووزی انقلاب از برنامه های دیگر این نهاد در دهه مبارک فجر است.