به گزارش خبرگزاری برنا کردستان؛ فردین اخلاقیان در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه کردستان، اظهار کرد: قریب به اتفاق دانشگاهیان از این انتصاب خوشحال هستند و دکتر صادقی فردی است که برای دانشگاه هزینه های به جا خواهد کرد و بی شک انتخابی شایسته سالارانه ای صورت گرفته است.

وی به موفقیت های این دانشگاه در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود: دانشگاه در این دوره روزهای تاریخی و موفقیت های خوبی را پشت سر نهاد که از آن جمله ایجاد رشته زبان و ادبیات کردی در این دانشگاه و همچنین مرکز مطالعات کردستان شناسی به پژوهشکده بود.

خبر جدید  تکنوکرات‌‌ها و قومیت‌‌گراها 2 جریان ضدتوسعه‌ای کردستان هستند

اخلاقیان عنوان کرد: در کشورهای دیگر و بویژه در عراق جایگاه خاصی دارد و و دلیل عمده آن هم ایجاد رشته زبان و ادبیات کردی در این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه کردستان ضمن تاکید بر ضرورت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد این رشته، اظهار کرد: نخستین پذیرفته شدگان رشته زبان و ادبیات کردی امسال فارغ التحصیل خواهند شد و ضروری است برای جلوگیری از سردرگمی آنها وزارت علوم نسبت به راه اندازی مقطع ارشد این رشته اقدام و با دانشگاه کردستان همکاری کند.

خبر جدید  مدیرکل راه و شهرسازی کردستان پس از هشت ماه منصوب شد

وی همکاری دانشگاه کردستان با سایر دانشگاه های خارجی و روابط خوب این دانشگاه در عرصه بین المللی را از دیگر موفقیت های دانشگاه دانست و گفت: دانشگاه در این زمینه به الگوی سایر استان ها تبدیل شده است.

وی به پروژه های عمرانی افتتاح شده در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: گرچه تعدادی از این پروژه ها پیشتر آغز شده بود اما در این دوره برای اتمام آنها تلاش زیادی صورت گرفت و خوشبختانه افتتاح آنها تاثیر زیادی در موفقیت های بیشتر برای دانشگاه دارد.

خبر جدید  برگزاری جشن های نوروزی موجب رشد صنعت گردشگری خواهد شد