به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت یاد و خاطره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان اولین دوره رقابت های المپیاد ورزش های روستایی استان کردستان روز جمعه ۲۶ بهمن ماه به میزبانی سنندج برگزار شد.

در این المپیاد که در دو بخش بانوان و آقایان برگزار شد ۱۷۰ نفر به نمایندگی از ۹ شهرستان در بخش آقایان و پنج شهرستان در بخش بانوان حضور پیدا کردند و در بخش های طناب کشی، چوب کشی و هفت سنگ با یکدیگر به رقابت پرداختند.
در نتایج انفرادی بخش چوب کشی آقایان، در وزن ۷۵- کیلوگرم ارسلان مصطفایی از سقز مقام اول را کسب کرد، هیمن نجاری از مریوان دوم شد و حکیم شریفی از سروآباد جایگاه سوم را بدست آورد.در بخش چوب کشی وزن ۸۵- کیلوگرم مازیار امینی از سقز اول شدو آریان معروفی و سیروان ولی زاده هردو از سروآباد رده دوم و سوم را از آن خود کردند.
در بخش هفت سنگ آقایان، یادگار امام قلی از سنندج مقام اول را کسب نمود، آروین رحیمی از سروآباد دوم شد و مهدی قاسمی از دهگلان در جایگاه سوم قرار گرفت و در بخش طناب کشی نیز تیم های کامیاران، بانه و دهگلان به ترتیب جایگاه اوا تا سوم را به خود اختصاص دادند.
در نتایج بخش چوب کشی بانوان، نارین فیضی از سنندج، سونا رستمی از سروآباد و دریا فیض مند از دیواندره عناوین اول تا سوم وزن ۶۵- کیلوگرم را بدست آوردند و در وزن ۷۵- کیلوگرم نیز سوزان نیک پی از مریوان اول و تابان عبدی از سروآباد دوم شدند.
در نتایج بخش هفت سنگ نیز دریا یارآفرین از مریوان اول شد، سیما محمدی از دیواندره دوم و سنور شریفی از سروآباد مقام سوم را کسب کرد و در بخش طناب کشی بانوان این مسابقات تیم سنندج جایگاه اولرا بدست آورد، مریوان دوم شد و تیم سروآباد در جایگاه سوم قرار گرفت.
در نتایج تیمی هر دو بخش بانوان و آقایان؛ تیم سروآباد مقام اول را بدست آورد، مریوان دوم شد و سنندج جایگاه سوم را کسب کرد.
المپیاد ورزش های روستایی کشور طبق آئین نامه در شش بخش؛ طناب کشی، چوب کشی، هفت سنگ، والیبال، فوتسال و دو و میدانی برگزار می شود.
مرحله استانی این المپیاد در کردستان روز جمعه ۲۶ بهمن ماه در سه رشته طناب کشی، چوب کشی و هفت سنگ برگزار شد که بانوان در سالن آزادی و آقایان در سالن سراج با هم به رقابت پرداختند و بخش های دو و میدانی، فوتسال و والیبال نیز در اسفندماه برگزار می شود.
گفتنی است، رقابت هی المپیاد ورزش های روستایی کشور در اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی کرمان برگزار می شود.