به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ حامد جولایی بعد از ظهر امروز در جلسه برنامه ریزی برای دومین دوره المپیاد استعداد های برتر کشور که با حضور روئسا، دبیران و نواب رئیسان هیات های ورزشی استان کردستان و احمد سعادتمند مدیرکل دفتر آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان در سنندج برگزار شد، گفت: بخش ها و شهرستان های استان کردستان زحمات زیادی را متقبل شدند و بر خود می بالیم که در میان استان های درجه سه توانستیم مقام نخست را کسب کنیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان عنوان کرد: در سال گذشته جلسات برنامه ریزی المپیاد استعداد های برتر کشور با تاخیر برگزار اما برای دومین دوره این المپیاد از ابتدا سال جاری برنامه ریزی ها آغاز شد.

او گفت: اداره کل ورزش و جوانان کردستان در ۱۴ رشته ورزشی بالغ بر ۵۰۰ داور، مربی و بازیکن را به المپیاد استعداد های برتر کشور اعزام کرد و توانستند ۷۱ مدال را برای این استان کسب کنند.

جولایی افزود: استان کردستان شاید از نظر زیر ساخت ها و شرایط اقتصادی کم برخوردار و ضعیف باشد اما پتانسیل خوبی از نظر ورزشی دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان با بیان اینکه هفت شهرستان استان کردستان توانستند مدال کسب کنند، اظهار داشت: کردستان بیش از چهار درصد از کل مدال های اولین دوره المپیاد استعداد های برتر کشور را کسب کرد.

جولایی در مورد بحث اعتبارات المپیاد گفت: اعتبارات المپیاد استعدادیابی با تفاهم نامه ای که با هیات ها بسته شد متفاوت است و مانند سال گذشته این اعتبارات از سوی وزارت ورزش تامین خواهد شد.

او با اشاره به اینکه کردستان در ۴۰ رشته ورزشی در لیگ های کشور حضور دارد، گفت: هیات های ورزشی کردستان از نظر مالی توان حضور در لیگ های کشور را ندارند و ثابت کردند اگر حمایت کافی از از سوی اسپانسر صورت گیرد می توانند در سطح یک ورزش ایران فعالیت داشته باشند.