به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ جمشید انصاری ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در سنندج برگزار شد، گفت: هدف از سیاست های اقتصاد مقاومتی همین جمله مقاوم سازی اقتصاد کشور در مقابل تکانه های اقتصاد بین المللی از مقام معظم رهبری بود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به برنامه هایی که در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین شد و همچنین تکانه اقتصادی حاصل از تحریم هایی که دولت آمریکا با خروج از برجام به ما تحمیل کرد، متذکر شد: به نظر می رسد اقتصاد ما در مقابل این تکانه، آسیب دید و آنگونه که باید و شاید، این سیاست ها به ثمر ننشست.

خبر جدید  تولید سالانه 244 هزار تن شیر در استان

انصاری گفت: برای مقابله جدی، ابتدا باید این اقدامات و برنامه ها را پیش تر شروع می کردیم تا فرصت و زمان بیشتری برای انجام اقدامات لازم جهت ایجاد ظرفیت تاب آوری داشته باشیم و ثانیا برخی برنامه های این سیاست را باید جدی تر دنبال می کردیم.

او در ادامه تاکید کرد: این تجربه باید به ما بیاموزد که باید در استان پروژه هایی تعریف کنیم که هم امسال به نتیجه برسد و هم فواید آن عاید استان و کشور شود.

وی در ادامه به بحث مهم تخصیص آب به استان اشاره کرد و گفت: در ابتدای برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بحث بیشتر بر سر تخصیص آب بود اما تجربه نشان داده علیرغم اهمیت این موضوع به تنهایی کافی نیست چراکه ما بیش از همه به منابع اعتباری دولت وقوف داریم بنابراین باید در اجرای پروژه ها، اولویت بندی و زمانبندی داشته باشیم.

خبر جدید  محرومیت برای نشریاتی که به صورت مستقیم از ادارات آگهی دولتی دریافت کنند

نماینده ستاد اقتصاد مقاومتی در کردستان، همچنین بر استفاده از ظرفیت مرز تاکید و خاطرنشان کرد: هر فعل و انفعالی که در مرز صورت بگیرد، از ایجاد زیرساخت ها تا ترددهای مرزی، منافع آن به استان باز می گردد لذا سازمان حمل و نقل و پایانه های استان باید اهتمام بیشتری در آماده سازی زیرساخت ها داشته باشد.

خبر جدید  پرداخت تسهیلات مناسب به واحد‌های تولیدی کردستان

وی افزود: مرز یک پتانسیل برای این مناطق که هم می تواند بخشی از مشکلات ناشی از تحریم ها را حل کند هم در حوزه اشتغال استان موثر باشد.

انصاری از اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان خواست ضمن اولویت بندی دقیق برنامه ها و پروژه های استان، آنها را به جد پیگیری کنند و خود نیز به عنوان نماینده رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور در کردستان قول داد برای تحقق پروژه های استان تلاش نماید.